תגובות

הותר לפרסום: קצין מסיירת נח"ל נהרג הלילה בפעילות מבצעית סמוך למעבר ג'למה

קצין צה"ל מסיירת הנח"ל נהרג הלילה (ד') כתוצאה מחילופי ירי, במהלך התקלות עם מחבלים בגדר התפר סמוך למעבר ג'למה שבמרחב החטיבה המרחבית מנשה.

מדובר צה"ל נמסר: "הודעה נמסרה למשפחתו. וכי צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה."

יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ הגיב לנפילתו של הקצין: "בוקר קשה וכואב. עוד יהלום מצטרף למגש הכסף שעליו ניתנת לנו יום יום מדינת ישראל. ליבנו ותפילותינו עם לוחמי צה"ל ומפקדיהם שעושים לילות כימים למען ביטחון ישראל. חיבוק גדול ותנחומים למשפחתו ולחבריו של קצין צה"ל שמסר את נפשו על הגנת המולדת."


חבר הכנסת איתמר בן גביר תקף בחריפות: "2 חשודים מתגנבים לגדר באמצע הלילה, ליד עמדת צה"ל. יש מל"ט תקיפה באוויר, ובמקום להשתמש בו או לירות על החשודים מתוך הג'יפ הממוגן, שולחים חיילים לזחול עד אליהם כדי לבדוק אם יש להם נשק. זה לא יהודי, לא מוסרי, והגיע הזמן להפסיק עם הפרקטיקות ההזויות האלו. אסור לסכן חיילי צה"ל. נקודה."

יו"ר מפלגת נעם ח״כ אבי מעוז: "כואב הלב לנוכח הבשורה הקשה על מותו של קצין צה"ל בפיגוע הלילה. שולח את תנחומי הכנים למשפחה היקרה. המקרה הזה מתווסף לעוד עשרות רבות של מקרים בהם אנשי המנגנון הפלסטיני משתמשים בנשקים שלהם כדי לרצוח יהודים. בצד השני אין פרטנר לשלום, יש אוייבים שיעשו הכל כדי לחסל את המדינה היהודית. מדינת ישראל צריכה להקדים את אויבינו, ולחסל את הטרור בנחישות ובעוצמה."

תנועת רגבים מסרו בתגובה: "המדיניות של גנץ מתפוצצת לנו בפנים בצורת אינתיפאדה חדשה. כאשר שר הבטחון מצהיר ופועל לחיזוק הרשות הפלסטינית הוא מתכוון לתשלומי משכורות למחבלים, מתן היתרי עבודה בסיטונאות, התעלמות מהשתלטות ובניה לא חוקית גוברת והולכת בשטחי C וקידום תוכניות של הרשות בשטחי C. המדיניות הזו מובילה לעלייה בטרור באופן חד משמעי. הפיגוע הלילה בו נפל קצין צה"ל על ידי מחבל מהמודיעין המסכל של הרש"פ מוכיחה זאת שוב. הניתוח העדכני שערכנו על מצב הבניה הלא חוקית הערבית ביו"ש מצביע על עליה מאסיבית בשנה האחרונה, בדגש על גזרת צפון השומרון וקו התפר, שם ארע הפיגוע. הגישה של גנץ לפיה חיזוק הרשות הפלסטינית תוביל לשקט וחיזוק הבטחון מתפוצצת לנו בפנים."


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: