תגובות

תאונה חריגה בכיכר המדינה: נהגת רכב עלתה על מדרכה – אדם נהרג ושלושה נפצעו • צפו

תאונה קשה בכיכר המדינה בתל אביב: נהגת רכב עלתה על המדרכה ופגעה בהולכי רגל – ארבעה בני אדם נפצעו ובבית חולים נקבע מותו של אחד הפצועים.

קרדיט צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים.

בשעה 18:16 התקבל דיווח על רכב שעלה על המדרכה ופגע במספר הולכי רגל ברחוב אריה עקיבא בכיכר המדינה בתל אביב.


ממד"א נמסר כי חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח איכילוב 4 פצועים, בהם צעירה בשנות ה-20 במצב אנוש עם פגיעה רב מערכתית תוך כדי פעולות החייאה, גבר בן 22 במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית בהכרה ו-2 נשים כבנות 50 במצב בינוני. נהגת הרכב, אישה כבת 50 לא נזקקה לטיפול רפואי.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

מבית החולים איכילוב נמסר כי לחדר הטראומה הגיעו 4 פצועים מהתאונה בכיכר המדינה בתל אביב. לצערנו, נקבע מותו של אחד הפצועים. שלושת הפצועים הנוספים במצב קל עד בינוני.


צילום: דוברות איחוד הצלה.

ממשטרת ישראל נמסר: "הערב התקבל במשטרה דיווח בגין תאונת דרכים בכיכר המדינה בת"א, במהלכה נהגת רכב (60) איבדה שליטה על הרכב, עלתה עם הרכב על המדרכה, פגעה בחנות תכשיטים וב-4 הולכי רגל. הולכי הרגל נפצעו בדרגות פציעה שונות ופונו זה מכבר לקבלת טיפול רפואי בביה"ח איכילוב. הנהגת מתושאלת בשעה זו ע"י בוחני התנועה. הכביש נפתח כולו לתנועה סדירה של כלי רכב. נסיבות התאונה נחקרות.

חובש בכיר במד״א איתי אטיאס סיפר: ״במקום הייתה המולה גדולה. ראינו את הג'יפ שהתנגש בחנות ו-4 פצועים שוכבים על המדרכה. שניים מהם היו לכודים, פצועה אחת שכבה בחלקו הקדמי של הרכב ופצועה נוספת שכבה בסמוך לג'יפ כשהיא בהכרה מלאה עם חבלות בראש ובגב, הענקנו לה טיפול רפואי ופינינו אותה לביה״ח כשמצבה בינוני ויציב.״

חובש בכיר במד"א חגי נתן סיפר: ״נכנסתי מתחת לרכב על מנת להעריך את מצבם הרפואי של הפצועים שהיו לכודים והתחלנו את הטיפול הרפואי. גבר בן 22 היה בהכרה מלאה וסבל מחבלה רב מערכתית קשה ופגיעות מעיכה, חילצנו אותו תוך כדי טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותו במהירות לבית החולים כשמצבו קשה ויציב.״

פאראמדיק מד״א רפי ספר הוסיף וסיפר: ״צעירה כבת 20 שכבה לפני הרכב כשהיא מחוסרת הכרה עם חבלת ראש קשה. העלנו אותה במהירות לניידת טיפול נמרץ תוך כדי טיפול רפואי. במהלך הפינוי מצבה הדרדר וביצענו בה פעולות החייאה כשמצבה אנוש."

פאראמדיק מד״א חן אלימלך סיפר: ״במקביל לטיפול הרפואי ולפינוי של שלושת הפצועים הענקנו טיפול רפואי לפצועה שהייתה לכודה זמן ממושך מתחת לרכב כשהיא סובלת מחבלה קשה בפלג גופה התחתון. לאחר דקות ארוכות של פעולות החילוץ שכלל טיפול רפואי העברנו אותה לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותה לבית החולים כשמצבה בינוני ויציב."

דוד אבוזמיל נהג אמבולנס איחוד הצלה מסר: "מדובר ברכב שעלה על מדרכה ופגע במספר הולכי רגל ולאחר מכן נבלם במדרגות של חנות. בסיוע חובשים נוספים הענקנו בזירה סיוע ראשוני לגבר ושלש נשים שסבלו מחבלות ופציעות כתוצאה מפגיעת הרכב".

יגל בר קמא חובש נוסף של איחוד הצלה מסר: "כוחות כיבוי פעלו בזירה לחילוץ הלכודים. בסיוע צוות אמבולנס של איחוד הצלה הענקנו סיוע ראשוני בזירה לצעירה שנפצעה באורח אנוש, לצעיר שנפצע קשה, ולשתי נשים שנפצעו בינוני".

אהרון אביטל חובש בצוות האמבולנס של איחוד הצלה מסר: "לאחר הסיוע הראשוני בזירה – ארבעת הפצועים פונו לבית החולים איכילוב. נהגת הרכב שפגעה בהולכי הרגל נבדקה בזירה ומצבה מוגדר טוב".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: