במעמד רב רושם: הרב שמואל פייגין הוכתר לרבה של דברצן בהונגריה

במעמד המכובד השתתפו אישים רבים ובהם הג"ר דוד לאו הרב הראשי לישראל, הגה"ח הרב ברוך אוברלנדר, אב"ד בד"ץ דקהילות החרדים דבודפשט וחבר מועצת רבני אירופה, הרב שלמה כובש רב קהילת עמי"ך שמסייע רבות להתפתחות הקהילות היהודיות בהונגריה, הרב אריה גולדברג מנכ"ל מרכז רבני אירופה, רבני הונגריה ושורה של אישים מהקהילה היהודית וממשלת הונגריה.


את מסכת הברכות במעמד המרגש פתח הרב הראשי לישראל הגאון הרב דוד לאו שהעלה על נס את מסירותם של שלוחי הרבי מליובאוויטש זי"ע בעולם כולו ובהונגריה בפרט. בדבריו חיזק את הקהילה והעומדים בראשה על כך שהשכילו למנות רב צעיר ודינמי בעל שאר רוח שעוד לפני שמונה לתפקיד כבר יצא שמו בפעילות הרבה עם אנשי הקהילה.לאחריו נשא דברי ברכה הגר"ב אוברלנדר. הוא פנה אל בני הקהילה בשפה המקומית ושיבח את שיתוף הפעולה של ראשי הקהילה עם הרב הנבחר.


הרב שלמה כובש נשא דברים והעלה על נס את פועלו המבורך של הרב שמואל פייגין עם יהודי העיר ואת המסירות הרבה שלו. הוא בירך את הרב הנבחר בהצלחה מרובה בפעילותו והביע הערכה למאמץ שעושה הרב פייגין שלא לוותר על אף יהודי בהונגריה ולהנחיל לו ערכי יהדות באמצעות זוגות שלוחים שהוא מגייס עבור אנשי הקהילה היהודית המקומית.


את ברכת רבני אירופה הביא מנכ"ל "מרכז רבני אירופה" הרב אריה גולדברג. בסיום דברי הברכה הקריא את כתב ההכתרה לרבנות העיר עליו חתמו הרבנים וראשי הקהילה.


את דברי הסיום השמיע הרב שמואל פייגין שנשא דברי תודה וברכה לאשתו ובני משפחתו כאשר ראשיתו מצער ואחריתו ישגה מאוד. בקול נרגש סיפר על ימי ראשית הקהילה המכובדת. הוא ציין את מאור הפנים בה התקבל והמסירות של היהודים המקומיים.


בהמשך חגיגות ההכתרה נחנך בית חב"ד חדש עם מסעדה כשרה לרשות התושבים והסטודנטים הישראלים הלומדים בעיר. את המזוזה במסעדה קבע הרב הראשי הגר"ד לאו.בהמשך נפגשו חברי המשלחת עם ראש ממשלת הונגריה, מר ויקטור אורבן, וממלא מקומו והממונה על הדתות במדינה מר זסולט סמיין. במפגש הביע סמיין התחייבות לעמוד לימין היהודים ולמנוע פגיעה בנושאי דת. הוא הבטיח שהונגריה תטיל וטו על הצעות נגד ישראל באיחוד האירופי.


במהלך ביקורם, ביקרה המשלחת בבתי כנסת ישנים אשר אינם פעילים. בפגישות שקיימו ראש ממשלת הונגריה וסגנו עם המשלחת הבטיחו השניים לעשות ככל שביכולתם להחזיר עטרה ליושנה ולהשיב לקהילת עמי"ך את בתי הכנסת.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: