פיגוע בשומרון: פצוע קל מירי מרכב חולף – צה"ל פתח בסריקות

הלילה התקבל דיווח על פיגוע ירי מרכב חולף לעבר רכב ישראלי, במרחב הכפר חווארה שנמצא בחטיבה המרחבית שומרון.

מדובר ב-5 קליעים שנורו לעבר רכב ובו זוג עם ילדים. פצוע קל מהרכב פונה לבילינסון. בירי לעבר רכב נוסף בו נסע ראש ישיבת ההסדר בתפוח, לא היו נפגעים.


הרכבים המשיכו לעבר החטמר, הרכב היורה המשיך לעבר אחד הכפרים באיזור.

לאחר סריקות כוחות צה״ל במרחב, נמצאו תרמילים במרחב. הכוחות ממשיכים לסרוק אחר המחבלים.

גדודי חללי אל אקצא לקחו אחריות על הפיגוע.


מדובר צה"ל נמסר: "התקבל דיווח על פיגוע ירי מרכב חולף לעבר רכב ישראלי הלילה, במרחב הכפר חווארה שנמצא בחטיבה המרחבית שומרון.
כתוצאה מהתנפצות חלון הרכב, התפזרו רסיסים ואזרח נפצע באורח קל ופונה בהכרה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. כמו כן, נגרם נזק לרכב. לאחר סריקות כוחות צה״ל במרחב, נמצאו תרמילים במרחב. הכוחות ממשיכים לסרוק אחר המחבלים."

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן קפץ למקום עם צוותי החירום של המועצה – אנשי אגף הבטחון והאגף לשירותים חברתיים שנתנו סיוע ראשוני

ראש המועצה דגן התריע מפני מדיניות הממשלה: "אנחנו רואים התעוררות רצינית מאוד של אירועי הפח"ע כאן באיזור לב השומרון ובכלל בכל המרחב שבין שכם לג'נין, הוצאה של מחבלים ופיגועים.

הרשות הפלסטינית שופכת עוד ועוד דלק למדורה, ומנסה לייצר כאן אינתיפאדה. אני אומר בצורה ברורה, אם ממשלת ישראל לא תיתן לצהל את האפשרות להפוך כאן את הקערה זה עלול לעלות בדם. המדיניות הזו שמכילה את החמושים הרבים שמסתובבים בגזרה, היא מדיניות שמביאה את נסיון הפיגוע הערב ביפו שנגמר בנס, והפיגוע הזה שהסתיים בנס, אבל לא ניתן לסמוך על הנס. אנחנו דורשים מממשלת ישראל להפסיק את ההתרפסות מול הרשות הפלסטינית, אנחנו דורשים מממשלת ישראל לתת לצהל להפוך את הקערה ולעבור מהגנה נקודתית להתקפה כוללת, כנגד כל החמושים; כל הנשקים שמסתובבים, אפשר לעציר גל טרור בהתהוות, וזה בידיים של הממשלה, אפשר למנוע את הפיגוע הבא".

צילום הרכב שנורה. קרדיט: מועצה אזורית שומרון.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: