תגובות

שר הביטחון החליט: הרמטכ"ל הבא של צה"ל – האלוף הרצי הלוי

שר הביטחון, בני גנץ, החליט היום (א') לבחור בסגן הרמטכ"ל המכהן, אלוף הרצי הלוי, למועמדו לתפקיד הרמטכ"ל ה-23 של צה"ל. זאת בתום הליך בחירה סדור שקיים במהלך החודשיים האחרונים.

במהלך השבוע הקרוב יעביר שר הביטחון גנץ את שמו של אלוף הלוי לוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים בשירות המדינה בראשות שופט ביהמ"ש העליון (בדימוס) מני מזוז ובכפוף לאישורה, יביא את המינוי לאישור הממשלה.


שר הביטחון גנץ הודיע על החלטתו לראש הממשלה, יאיר לפיד ולרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי.

שר הביטחון בחר באלוף הלוי בתום הליך סדור, שכלל התייעצות עם בכירים רבים, בהם ראשי ממשלה לשעבר כולל ראש הממשלה המכהן, שרי ביטחון ורמטכ"לים בעבר ובהם גם הרמטכ"ל המכהן. יצוין, כי לשר הביטחון היכרות משמעותית לאורך עשרות שנים עם שני המועמדים הסופיים לתפקיד במגוון תפקידים.

שר הביטחון גנץ, הגיע להחלטה כי האלוף הלוי, הינו הקצין המתאים ביותר מבחינת הניסיון המבצעי העשיר שיש לו במגוון זירות פעולה, וכן מבחינת יכולותיו הפיקודיות וגישתו לסוגיות צבאיות שונות, אותן הוכיח לאורך שנות שירותו בשטח ובמטה. גנץ שוחח עם האלוף הלוי ועידכן אותו בהחלטה.

שר הביטחון שוחח גם עם המועמד הנוסף לתפקיד הרמטכ"ל האלוף אייל זמיר. גנץ אמר לזמיר, כי הוא רואה בו כמועמד מצויין, ראוי ואיכותי לתפקיד הרמטכ"ל וכן לתפקידים בכירים נוספים במערכת הביטחון, והודה לו על אופן ההתמודדות המכבד ועל תרומתו הגדולה לביטחון ישראל בעשרות שנות שירותו עד כה.
גנץ ציין בפניו, כי הוא בטוח שימשיך לתרום למדינת ישראל.קרדיט: אריאל חרמוני, משרד הביטחון. קרדיט תמונת כותרת – אלעד מלכה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: