"אחשוף את תחושותיי על הגרעין האיראני": נשיא המדינה ורעייתו המריאו לביקורם הממלכתי בגרמניה

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל המריאו הבוקר (ראשון), לביקור ממלכתי בגרמניה בהזמנת נשיא גרמניה פרנק וולטר שטיינמאייר וישתתפו בטקס לציון 50 שנה לטבח הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן לצד משפחות החללים.

במסגרת הביקור, שיערך בתאריכים ח'-י׳ באלול, 4-6 לספטמבר, ייפגש הנשיא עם נשיא גרמניה, קנצלר גרמניה ובכירים נוספים. הנשיא ישא דברים בפני בית הנבחרים הגרמני – ״הבונדסטאג״, ישתתף בטקס הממלכתי לציון 50 שנה לטבח במינכן ויבקר בליווי נשיא גרמניה במחנה הריכוז ברגן בלזן.


נשיא המדינה טרם המראתו: ״אני יוצא לביקור ממלכתי לגרמניה, בהזמנתו של נשיא גרמניה, פרנק וולטר שטיינמאייר. כל ביקור בגרמניה נושא איתו מטען אנושי עמוק. אנחנו נעסוק בעבר ובעתיד. אבקר במחנה הריכוז ברגן בלזן, שאותו שחרר אבי יחד עם חיילי הצבא הבריטי ב15 באפריל 1945.

החלק העיקרי של ביקורי, יהיה בטקס הזיכרון במלאות 50 שנה לטבח הנורא של י"א הספורטאים באולימפיאדת מינכן בשנת 1972. אשתתף שם עם משפחות הנרצחים, צמרת גרמניה ועם בכירי הוועד האולימפי הישראלי. אני אייצג את עם ישראל ומדינת ישראל. כמו כן, אופיע בפני הבונדסטאג הגרמני, בית הנבחרים, ואחשוף את תחושותיי המדיניות בנושאים העיקרים שעל הפרק כולל תוכנית הגרעין האיראני.״


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: