"מדובר בתאונה מזעזעת": הרוג ושני פצועים אנוש וקשה בתאונה בין כבאית לרכב פרטי בשומרון

צוותי רפואה העניקו סיוע רפואי בזירת תאונת דרכים קשה בכביש 505 בשומרון.

ההרוג בתאונה הקטלנית בשומרון: עודד הגר, חייל בן ה-18, תושב יקיר – שני חבריו נפצעו קשה


במד"א מעדכנים כי בשעה 03:31 התקבל דיווח על תאונת דרכים קשה בין כבאית לרכב פרטי, בכביש 505 צומת גיתי אבישר בשומרון. חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואי של צה"ל, העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח בילינסון, 3 נפגעים, בהם: צעיר כבן 19 במצב אנוש תוך פעולות החייאה, עם חבלה רב מערכתית, צעיר כבן 19 במצב קשה ולא יציב עם פגיעה רב מערכתית, וצעיר כבן 20 במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית, מונשם לא יציב. למרבה הצער, בבית חולים נקבע מותו של עודד הגר בן ה-18.

קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

בוחני התנועה פתחו בחקירות נסיבות התאונה. על פי החשד: כבאית חצתה באור אדום בדרכה לאירוע והתנגשה ברכב שבו נסעו.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיע למקום, הנחה את הצוות מקצועי של האגף לשירותים חברתיים במועצה האזורית שומרון וצוותי הצח"י של הישובים להערך למתן מענה ראשוני בכל המעגלים.


פרופ שגיא הרנוף מנהל מח נוירוכירוגית בבילינסון מקבוצת הכללית מעדכן על מצב הפצועים מהתאונה.

פאראמדיק מד"א תומר פיין סיפר: "מדובר בתאונה מזעזעת, ראינו רכב פרטי מעוך שבו נסעו שלושה צעירים, אחד מהם נלכד ברכב, הם היו מחוסרי הכרה וסבלו מחבלה רב מערכתית, בסיוע כוח רפואי של צה"ל הענקנו לפצועים טיפול רפואי מציל חיים, אחד הפצועים איבד דופק ונשימה והוא פונה תוך פעולות החייאה, שניים מהפצועים פינינו במצב קשה כשהם מורדמים ומונשמים. נהג המשאית טופל במקום ולא נזקק לפינוי."

קרדיט צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים.

ראש המועצה יוסי דגן קרא להתפלל לשלום הפצועים: "בוקר קשה מאוד להתיישבות בשומרון ולכל עם ישראל, מדובר בתאונת דרכים קשה, שבה כבאית התנגשה ברכב בה נסעו 3 צעירים, מהשומרון בצומת גיתי אבישר במרכז השומרון, מאז התאונה לפנות בוקר צוותי החירום של המועצה יחד עם צוותי החירום של הישוב נמצאים כאן, ומשתדלים לסייע ככל האפשר, אני קורא לציבור כולו ומבקש, להתפלל לרפואתם של הפצועים, הנמצאים במצב קשה, חלקם נאבקים על חייהם, אנחנו נהיה כאן עם משפחות הנפגעים נסייע ככל האפשר ונמשיך לנסוע פה בשומרון בע"ה בבטחה כמו בכל מקום אחר במדינת ישראל".

מכבאות והצלה לישראל נמסר כי הם משתתפים בצערה העמוק של משפחת ההרוג בתאונה הטרגית שאירעה הלילה בצומת גיתי בשומרון:

"רכב כיבוי שפעל במשימה מבצעית בדרכו לאירוע שריפת מפעל באריאל התנגש הלילה בשעה 03:55 ברכב פרטי ששלושה מנוסעיו נפגעו פצעים קשים ואנושים.

נציב כבאות והצלה רב טפסר אייל כספי שלח תנחומיו הכנים למשפחת ההרוג ואיחל הבראה שלמה לפצועים. הנציב הגיע לזירת התאונה תוך זמן קצר כדי ללוות מקרוב את התחקיר הראשוני שביצעו המפקדים בשטח."

הנציב רב טפסר אייל כספי: "מדובר באירוע שתוצאותיו קשות והוא מחייב בדיקה מעמיקה, יסודית לבל ישנו מקרים דומים בעתיד. ליבנו עם משפחת ההרוג ואנו מתפללים לשלום הפצועים".

בשל התוצאות הטרגיות של התאונה נסיבות האירוע נחקרות ע"י משטרת ישראל בשיתוף פעולה מלא של מערך כבאות והצלה. רשות הכבאות תתחקר את האירוע ותפיק לקחים ככל שידרש בתיאום גורמי החקירה.

מוקדם יותר הבוקר עצר נציב הכבאות את האימונים במערך למשך 3 ימים ובמהלכם יערך לכלל מפקדי ולוחמי הכוח המבצעי במחוזות ובתחנות הכיבוי ריענון הוראות הבטיחות לנסיעה מבצעית ומנהלתית ברכבי כיבוי בהתאם להוראות הנציב בנושא.


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: