עליית מדרגה חריגה: שטח צבאי סגור חריג וממושך הוטל על רמת מגרון • צפו

ארבעה ימים לאחר ההרס האלים שהתרחש ברמת מגרון בבנימין במהלכו הוחרבו בפעם השלישית בחודש בתיהן של שלושת משפחות הגבעה, הטיל אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס, צו שטח צבאי סגור חריג וממושך על הגבעה שאוסר כניסת אזרחים שאינם תושבי המקום. תושבי הגבעה: "רדיפה נטולת רסן כנגד ההתיישבות כדי לקושש קולות מהשמאל"

ארבעה ימים לאחר ההרס האלים שבוצע ברמת מגרון בבנימין – במהלכו החריבו כוחות משטרה ומנהל אזרחי את בתיהן של שלושת משפחות הגבעה, הטיל אלוף פיקוד המרכז, יהודה פוקס, צו שטח צבאי סגור חריג וממושך על הגבעה שאוסר על כניסת אזרחים למקום במהלך החודש הקרוב.

כמה שעות לאחר הוצאת הצו הגיעו כוחות מג"ב לגבעה, הציגו את הצו לתושבים והודיעו כי שהיית אנשים במקום אסורה. נציין כי השימוש בצו שטח צבאי סגור לתקופה ממושכת, הינו חריג ביותר, ותקדימי, ולא נעשה בו שימוש בשנים האחרונות כנגד ישובים יהודים.


הטלת הצו מגיעה על רקע הרס חוזר ונשנה של בתי הגבעה, שביצעה מערכת הביטחון בחודש האחרון. למרות הכל, התושבים לא אמרו נואש והקימו פעם אחר פעם את הבתים מחדש. אולם ככל הנראה בממשלה החליטו לא לתת לגבעה לקום בחזרה בכל מחיר ובתוך ימים ספורים הרסו בשנית את הבניה החדשה, תוך שהם מפעילים אלימות ומחרימים מכשירי טלפון שתיעדו את האירוע.

בגבעה מתחו ביקורת חריפה על הטלת הצו החריג והממושך "מדובר בשיא חדש של רדיפה דרקונית כנגד ההתיישבות ביהודה ושומרון. הטלת צו שטח צבאי סגור על גבעה חלוצית ושוקקת חיים – בה מתגוררות משפחות וילדים ששומרים על אדמות העם היהודי מפני השתלטות ערבית, הינו פשע אנטי ציוני, שמהווה חציית קו אדום נוסף מצד מערכת הביטחון והממשלה הנוכחית", אומרים התושבים.

עוד הוסיפו בגבעה ואמרו כי "ההתנכלות הקשה החלה לאחר לחץ מסיבי של שבועות ארוכים מצד הרשות הפלסטינית שרואה בגבעה קוץ בגרון – על המנהל האזרחי ושר הביטחון גנץ לפנות את הגבעה, ואלו החליטו ליישר קו עם תכתיבי האויב וכעת פועלים בכל כוחם כדי "לנקות את השטח" לטובת תוכניות ההשתלטות של הרש"פ וכפרי האזור.

אנחנו מוסרים מכאן לבני גנץ ולכל מי שהחליט להילחם בנקודות ההתיישבות היהודיות: לא יעזור לכם. איננו מתכוונים לרגע להרים ידיים, ונמשיך להיאבק על השליטה היהודית ברכס האסטרטגי ויהי מה. אהבת הארץ שפועמת כאן בלב התושבים חזקה יותר מכל מי שבא לפגוע בארץ ישראל, והיא תנצח בסופו של דבר", סיכמו.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: