גפני מאיים: "לא נשב בשום קואליציה ללא שכר שווה למורים החרדים"

מתקפה חרדית על הסכם המורים החדש: יו"ר דגל התורה מבהיר כי לא ישב בקואליציה שלא תשווה את שכר המורים החרדים למגזר הכללי.. דרעי: "במעשה זה הממשלה גורמת להגדלת הפערים בחינוך ובחברה, שערורייה שלא תעבור לסדר היום".

לאחר הסכם השכר בין משרד האוצר להסתדרות המורים וסיום המשבר שאיים על פתיחת שנת הלמודים החרדים רותחים על אפליה כלפי שכרם של הגננות והמורים במגזר החרדי וטוענים כי הדירו אותם מההסכם.

לאור הטענות, יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני מאיים: "ידעו כולם – שאני לא יהיה בשום קואליציה אם שכר המורים/המורות והגננות של המגזר החרדי לא יושוו לזה של המגזר הכללי. תרשמו!".


החרדים כזכור לומדים במערכת עצמאית משלהם, ולא כפופים למשרד החינוך.

יו"ר ש"ס אריה דרעי מסר בתגובה לחתימת הסכם העלאת שכר המורים: "אפליית המורים שאינם כלולים בתכנית "אופק חדש" הינה המשך לפגיעה של הממשלה בכל הקשור לדת ולמגזר החרדי. במעשה זה הממשלה גורמת להגדלת הפערים בחינוך ובחברה, שערוריה שלא תעבור לסדר היום.

"כבר לפני חודש בפגישה עם יו"ר ההסתדרות מר ארנון בר דוד דרשתי כי יעמוד על זכותם של מורי רשת החינוך התורנית "בני יוסף" המאוגדים בהסתדרות הכללית ולהכניס אותם לתכנית "אופק חדש" ובכך יקבלו את המגיע להם על פי דין וגם יכללו בהעלאת השכר הנוכחית. לא אשקוט עד לביצוע הדברים".


(קרדיט צילומים: נועם מושקוביץ ודני שם טוב דוברות הכנסת)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: