"זםצרםי אמןלין מהעיר שטרקטרם": כך השלטונות ברבדוס עצרו סורי שזייף דרכון ישראלי

במקום השם "הורמוז אסולין" – "זםצרםי אמןלין", כך שלטונות ברבדוס – מדינת אי אקזוטית באוקיינוס האטלנטי, עצרו לאחרונה אזרח סורי בעת שניסה לטוס לגרמניה באמצעות דרכון ישראלי מזויף.

תעודת הזהות הסורית שנמצאה אצל הנוסע.

השלטונות במדינת האיים ברבדוס פרסמו הבוקר (שלישי) כי עצרו לאחרונה אזרח סורי בעת שניסה לטוס לגרמניה באמצעות דרכון ישראלי. רק לאחר המעצר התברר כי הדרכון הישראלי שברשותו מזויף.

אם לא די בכך מבדיקה ראשונית של המסמכים עלה כי מדובר בזיוף גרוע במיוחד שהקלו באופן משמעותי על פקחי ההגירה לחשוף את המזימה המוזרה.


מבדיקת הדרכון המזוייף עולה כי כתב החשוד שהדרכון הונפק בעיר בשם "שטרקטרם", שאת שמה הוא המציא, שמו נכתב בצורה לא תקנית ובקטגוריית האזרחות נכתב באותיות הפוכות כרצף משובש של אותיות. על פי הדרכון המזויף, ארץ הלידה של האיש היא יוון. אפילו שם מדינת ישראל בראש הדרכון נכתב בשגיאה: "מדינת ישךאל".

נראה שהחשוד לא התאמץ יותר מידי בזיוף הדרכון, והתוצאה בהתאם!

השלטונות במדינת האי עדכנו את רשות האוכלוסין וההגירה בישראל במקרה.

ערן זהבי, סגן ראש מינהל ביקורת גבולות ברשות האוכלוסין וההגירה, אמר כי "מילת המפתח בפיצוח המקרים הללו והפקת לקחים טובה היא קשרי עבודה פוריים בין רשויות ממדינות העולם השונות. כל מקרה כזה המובא אלינו רק מחזק את הידיעה שהדרכון הישראלי הוא דרכון מבוקש וחזק בעולם".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: