תגובות

פיגוע בשכם: מחבלים ירו לעבר מתפללים שנכנסו לקבר יוסף והציתו את רכבם – 2 נפצעו קשה ובינוני

מתפללים יהודים שנכנסו באופן עצמאי לאזור קבר יוסף בשכם – נורו ורכבם נשרף. 2 מהמתפללים נפגעו מהירי, אחד במצב קשה והשני בינוני. יוסי דגן : "הרשות הפלסטינית היא שאחראית לניסיון הרצח הברברי – קוראים לציבור להיכנס לתפילה בשכם רק בכניסות המסודרות והמתואמות עם צה"ל".

חמישה ישראליים, אשר נכנסו להתפלל עם רכבם להתפלל בקבר יוסף בשכם, נורו בידי מחבלים בסמוך למתחם קבר יוסף בעיר, רכבם הוצת, והם חולצו על ידי כוח צבאי. 2 מהמתפללים נפגעו מהירי, אחד מהם נפגע בבטנו ומצבו קשה והשני במצב בינוני. הפצועים אינם תושבי השומרון, אחד מהם תושב ירושלים והשני תושב מודיעין עלית.


המחבלים חוגגים על הדם.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "שוב אירוע טרור ברברי מבית הרשות הפלסטינית, הרש"פ אשר מסיתה, ומעודדת טרור, היא שאחראית לניסיון הרצח הברברי. אנו תפילה לרפואת הפצועים וממתינים לחילוצם בשלום בידי כוחות צה"ל מחטיבת שומרון.

האמבולנסים שהמתינו לנפגעים במחסום חווארה.

אני שב וקורא, בשם רבני השומרון, להיכנס לתפילה בקבר יוסף, רק בצורה מתואמת ומוסדרת עם צה"ל לתפילה בקבר יוסף, מידי חודש ישנם כניסות, מסודרות ומתואמות, לצערנו כל כניסה לא מתואמת היא סכנת נפשות. אני קורא לצה"ל לשים ידיו על המחבלים, ולמגר את קיני הרוצחים בשכם, רק שליטה מלאה של צה"ל בקבר יוסף תוכל לשמור על הביטחון המתפללים בשכם", הוסיף דגן.

מדובר צה"ל נמסר: "מספר אזרחים ישראלים נכנסו הלילה ללא תיאום אל העיר שכם שבמרחב החטיבה המרחבית שומרון. בזמן שהותם בעיר התבצע ירי לעברם שכתוצאה ממנו נפצעו האזרחים. כוחות צה״ל נכנסו למרחב העיר שכם על מנת לחלץ את האזרחים. האזרחים חולצו על ידי הלוחמים ופונו להמשך טיפול רפואי בבית החולים."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: