ח"כ בן גביר ביקש לפגוש את רוצחי משפחת פוגל אך סורב – "הרוצחים הנאלחים לא בעלי הבית"

לאחרונה אישרו יו"ר הכנסת מיקי לוי והשר לביטחון פנים מתווה ייחודי בו במידה וח"כ מעוניין להיפגש עם אסירים ביטחוניים בכלא עליו לבקש אישור מיוחד שיבחן על ידי צוות מיוחד. עם החלטת המתווה, הגיש ח"כ איתמר בן גביר בקשה כזו מתוך רצון להתעמת עם רוצחי משפחת פוגל ז"ל. את התשובה המפתיעה קיבל בן גביר כאשר סורב, אך התשובה המפתיעה עוד יותר היתה כאשר נוכח לגלות כי השר לבטחון פנים של מדינת ישראל עמר בר לב, ביקש משני הרוצחים את רשותם להיפגש עמו.

במכתב מלשכת השר נמסר: "האסירים אותם רצית לבקר – אמג'ד עוואד וחכים עוואד – אינם מעוניינים בביקורך ומסרבים לביקור".

עוד הוסיפו: "הביקור כאמור עלול לגרום לפגיעה בהתנהלות התקינה של בית הסוהר, בהתאם לעילה של "סכנה לביטחון בית הסוהר או לסדר, למשמעת ולמשמורת הבטוחה בבית הסוהר, הקבועה במתווה".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר תוקף: "מדיניות השר לבטחון פנים היא מדיניות כושלת. קודם יושבים עם מחבלים ובונים יחסי אמון ואז ממשיכים לבקשות רשות מרוצחי משפחה. לאן המדיניות הרופסת, הפחדנית והמתירנית למחבלים עוד תדרדר? בעזרת השם נקים ממשלת ימין מלא מלא, ונשים סוף להתנהלות הבזויה ונחזיר את השליטה בבתי הכלא למדינת ישראל. הריבון הוא אנחנו ולא הטרור".

יצוין כי בן גביר ציין בבקשתו לבקר עוד כמה מחבלים שהיו שותפים ומעורבים במעשי רצח ולפקוד את הכלא שבו הם שוהים ומתכוון להתעמת עם הרוצחים, לבדוק את התנאים שהם מקבלים בבתי הכלא. לדבריו, "בעולם עושים מאיתנו צחוק. הפכנו את בתי הכלא שלנו למלונות 'הכל כלול', ורוצחים שהיו צריכים לשבת על הכיסא החשמלי זוכים לתנאים מפליגים. בכוונתי לנצל את המתווה האומלל של השר בר־לב ומיקי לוי, להגיע לבתי הכלא, להתעמת עם חלאות האדם וגם לעמוד על התנאים שלהם בכלא".

עוד הוסיף בן גביר: "המתווה נועד להקל את חופש התנועה של חברי כנסת מרע"מ והמשותפת ולאפשר להם קשר עם רוצחים, אבל אני מתכוון לקלקל את החגיגה. לא אתן שדם האחים שלנו זועק מן האדמה – והרוצחים יקבלו מבקרים שיכבדו אותם. אני מגיע כדי לעשות ההפך ממה שבר־לב ומיקי לוי התכוונו: לצעוק עליהם, לבדוק שאף אחד לא מתבלבל ומפנק אותם, לראות שאין יותר סוהרות שהמחבלים מזמינים לאגף ופוגעים בהן, ובעיקר להזכיר לכולנו שמול הטרוריסטים צריך לעמוד בנחישות ולא בהתרפסות".

צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולםאין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: