למעלה מ-120 קורבנות נפלו בפח לאחר שפרסמו מוצר למכירה ב"יד2" • כך תמנעו מעוקץ

חקירה שנפתחה במהלך החודשים האחרונים על ידי מפלג הונאה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים בעקבות תלונות בעלות מכנה משותף- עוקץ של אזרחים המפרסמים באתר לממכר מוצרים יד שנייה, הובילה להתפתחות משמעותית הודות לשיתוף פעולה עם חוקרי מפלג הונאה במחוז חוף ותחנת המשטרה במודיעין.

החשוד במעשה, תושב הצפון בשנות ה-40 לחייו, נעצר על ידי בלשי ימ"ר ירושלים, מעצרו הוארך והשבוע הוגשה הצהרת תובע מטעם המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה על הכוונה להגיש בימים הקרובים את כתב האישום נגדו.


בעקבות מספר תלונות בעלות מכנה משותף, כאמור, החלו חוקרי מפלג ההונאה של ימ"ר ירושלים בחקירת המקרים מהם עלה כי על פי החשד לאחר שפרסמו אזרחים תמימים פריט למכירה באתר "יד2" במרשתת, יצר עמם קשר החשוד וביקש לבצע את עסקת הרכישה במסגרתה שלח להם צילום אסמכתה של העברה בנקאית על הסכום שתואם עמם ולאחר מכן דאג באמצעות שליח לאיסוף המוצר.

עוד עלה בחקירה, את צילום אסמכתה לכאורה המעידה על העברת הכסף למוכר, דאג החשוד להכין באמצעות תוכנה המותקנת במכשיר הפלאפון שברשותו וכך היתל בלמעלה מ-120 קורבנותיו ברחבי הארץ בסכום כספי מצטבר של מאות אלפי ש"ח.

במסגרת החקירה הסמויה שנפתחה, בוצעו מגוון פעולות תוך שיתוף פורה יחד עם חוקרי מפלג הונאה במחוז חוף וחוקרי תחנת מודיעין במחוז מרכז שתלונות רבות הוגשו במחוזות אלו. בתאריך 2.8.22 נעצר החשוד על ידי בלשי ימ"ר ירושלים והועבר לחקירה במשטרה ומעצרו הוארך בבית המשפט מעת לעת לטובת המשך פעולות החקירה המורכבת בעניינו. כאמור, בימים האחרונים הוגשה הצהרת תובע טרם הגשת כתב האישום ומעצרו של החשוד הוארך עד ליום ראשון הקרוב, 21.8.22.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: