הזוי: נהג בפסילה בפעם החמישית – ונעצר עד לתום ההליכים • צפו ברגע המעצר

במהלך חודש יולי, הבחינו שוטרי הסיור במשטרת אילת בנהג הנוהג במיניבוס ואשר עושה שימוש אסור במכשיר הנייד שברשותו בעת שנוהג. השוטרים עצרו את הנהג בצדי הכביש, ובעת שבדקו אתַ פרטיו מצאו כי הוא נוהג כשרישיונו פסול, עוד מצאו השוטרים כי אין ברשותו רישיון נהיגה מתאים לסוג הרכב בו נוהג וכן תעודת הביטוח לא בתוקף. צפו במעצר כפי שתועד במצלמת הגוף של השוטרים:

רגע המעצר, צילום: דוברות המשטרה.

הנהג (יליד 1988, תושב הצפון) עוכב לתחנת המשטרה, בתום חקירה שנערכה ע"י בוחני התנועה של משטרת מרחב אילת, נעצר. בתום פעולות חקירה מהירות, הגישה חטיבת התביעות של משטרת ישראל באילת, כתב אישום כנגד הנהג המייחס לו את החמורות שבעברות התעבורה – נהיגה בפסילה.


עו"ד פקד רעות ניתאי, תובעתַ פלילית ציינה בבקשתה למעצר עד תום ההליכים: ״שחרורו ממעצר יהווה סיכון ברור ומוחשי לביטחון הציבור בכלל משתמשי הדרך בפרט."

בית משפט השלום באילת, כב' השופט גיל אדלמן, קיבל את בקשת המשטרה והנחה על מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים נגדו. (ת"פ 830-07-22).

השבוע, החליט בא כוחו של הנאשם, עו"ד רמי אלמכאווי לערער על החלטת בית המשפט כי לדבריו "ההחלטה והקביעה של בית המשפט שלא ניתן לשקול שחרור בחלופות מעצר שגויה בתכלית…" ופנה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע תוך שהוא מפרט את מכלול טיעוניו תוך התייחסותו למצבו האישי של הנאשם.

כב' השופטת רחל תורן שדנה בערר על החלטת בית משפט השלום באילת לא מצאה כי נפל פגם כלשהו בהחלטת בית המשפט.

טרם הכריעה את הדיון התייחסה בפירוט לזלזול בהוראות החוק בכל הנוגע לעבירות התעבורה: "הקטל בדרכים הפך למגיפה של ממש ובעוד אנו דנים בתיקים בבתי המשפט, מובילים אנשים רבים את יקיריהם לבתיי העלמין, יקירים שיצאו בבוקר מביתם ולא העלו על דעתם שלא ישובו אליהם. זלזול זה מחייב כל אחד מאתנו, איש איש בתפקידו ובחייו הפרטיים להקפיד קלה כחמורה בכל הוראה מהוראות פקודת התעבורה ותקנותיה, ולהפעיל אחריות אישית, תוך הבנה ששימוש בדרך טומן בחובו סיכון אמתי ויומיומי לחיי אדם".


בסיום דבריה דחתה השופטת את בקשת הערר וסיימה את הדיון.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: