תגובות

תיעוד מטריד: נהג אוטובוס ערבי קילל נוסעים והשפריץ גז – אגד: "הסרטון ערוך ומגמתי" • צפו

אדם מבוגר עלה לאוטובוס קו 13 של אגד בירושלים ושאל את הנהג אם הוא מגיע לאזור מסוים, הנהג בחר להתעלם, בחור אחר שראה זאת, שאל את הנהג לפשר ההתעלמות והחל להסריט את הנהג. לטענת הבחור, הנהג החל לקלל אותו ולהגיד אמירות גזעניות, תוך כדי הויכוח, הנהג שלף גז פלפל והתיז עליו.

הנהג אותר וזומן לבירור נוקב אל מול מנהל הסניף שלו בירושלים וגורמי המקצוע והבקורת באגד, לצורך שמיעת גירסתו. צפו בתיעוד:


רון רטנר דובר אגד מסר בתגובה: ״אכן הסרטון החלקי והמגמתי הזה הועבר לעיוני באמצעות הרשתות החברתיות.

על פניו מסתמן תיאור בו נהג אגד ממוצא ערבי מוסלמי יוצא מכליו ומאבד שליטה על התנהגותו ומוצא פיו, יתכן וקדמה לאירוע התגרות של לקוחות יהודים אשר את חלקם באירוע הם נמנעו מלשדר בסרטון מטעמים מגמתיים וברורים למדי.

כך או כך הנהג אותר וזומן לבירור נוקב אל מול מנהל הסניף שלו בירושלים וגורמי המקצוע והבקורת באגד, לצורך שמיעת גירסתו לאירוע המתואר בסרטון החלקי.

רק לאחר שתגבה עדותו הראשונית נוכל להתייחס באופן רציני וראוי לאשר התרחש בנסיעה זו."

עוד הוסיף כי "בשלב הזה בשל סערת רוחו והתרגשותו מהאירוע החריג, גמרנו אומר להורידו מעבודת הנהיגה עד לגמר הבירור שצפוי להערך עימו ביום המחר…"


הדובר מציין כי "ככלל באגד ירושלים עובדים במקצועיות ובמסירות אין קץ, מאות נהגים אחראים ושרותיים מקרב המגזר הישראלי/ ערבי/ מוסלמי. למרבה הצער חלק לא מבוטל מהם סופג בעבודתו קיטונות של בוז ולעג מגורמים שוליים, קיצוניים כאלה ואחרים בחברה הישראלית – יהודית, אשר אלה מכלים בהם את זעמם מעצם מוצאם הערבי מוסלמי ונוהגים בהם באופן מטריד
ואלים מילולית ולעיתים אף גופנית. יתכן שנתונים חשובים אלה כאמור נשמטו מהסרטון הערוך בקפידה כדי להטות ולטשטש את כל הקונפליקט שנוצר באוטובוס."

"בכל מקרה", מוסיף דובר אגד ואומר כי "תהיינה הסיבות לתקרית אשר תהיינה – אנו באגד יוצאים חוצץ ומגנים בכל תוקף את סגנון דיבורו הבוטה והאלים של הנהג כלפי הלקוח היהודי ועל דבריו אלה אין בדעתנו לעבור לסדר היום, זאת למרות שככל הנראה הלקוח ואולי גם חבריו לנסיעה השמיעו אף הם דברים כנגד הנהג בתחילת האירוע וטרחו להשמיטם מהסרטון. העניין כאמור יבדק בקפידה וללא משוא פנים כדי לרדת לחקר האמת״.


(צילום תמונת ארכיון: איתמר כרמון – חדשות כל העולם)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: