הרס ברוטלי בבנימין: "פרצו לנו לחדר שינה, איימו עלינו במעצר"

מאות שוטרים ופקחי מנהל אזרחי פשטו באישון ליל על גבעת רמת מגרון בבנימין, והרסו באלימות של בתיהם של שלושת משפחות הגבעה ובית הכנסת במקום. תושבים בגבעה מספרים על הרס אלים וקשה: "חטפו והחרימו לנו את הפלאפונים מהיד ללא כל סיבה, זרקו אותנו עם התינוקת החוצה לקור".


הרס בהתיישבות באישון ליל: כוחות גדולים של משטרה ומנהל אזרחי פשטו באישון ליל על גבעת רמת מגרון בבנימין, הרסו במקום את בתיהם של שלושת משפחות הגבעה, זאת בנוסף לבית כנסת, מבנה של בחורים ודיר עיזים.

הכוחות פרצו לבתים והחרימו את מכשירי הפלאפון של המשפחות ללא כל סיבה או צו כלשהו. אחד מבעלי המשפחות שדרש לקבל את מכשיר הפלאפון בחזרה, אויים במעצר ואף הוזהר: "תנועה אחת לא נכונה שלך, תמצא את עצמך מקופל על הרצפה בדרך למעצר".

נערים אחרים שמתגוררים בגבעה הוכו בידי השוטרים, ואחד מהם נפצע בפניו ונזקק לטיפול רפואי בשטח.


נועה ירד, תושבת הגבעה סיפרה על החוויה הקשה: "התעוררנו בשעה 4 לפנות בוקר מדפיקות פראיות על הדלת. עוד לפני שהספקנו לברר מי זה, פרצו עשרות שוטרים לבית, נכנסו לחדר שינה והודיעו לנו שאנחנו צריכים לעזוב מיד את המקום. אפילו להתלבש ולהתארגן בפרטיות לא נתנו לנו"

"אחרי 3 דקות זרקו אותנו החוצה מהבית ביחד עם התינוקת, בלי שאפשרו לנו לקחת בשבילה בגדים או חפצים אחרים בנימוק ש"מותר לקחת רק חפצים יקרי ערך".

ירד הוסיפה וסיפרה: "את בעלי ריתקו בכוח לרכב, והרסו את הבית לחתיכות כשבתוכו חלק מהציוד שלנו. זאת חוויה מטלטלת וקשה. ועצוב ומכעיס לראות איך מדינת ישראל נלחמת ביהודים חלוצים שהלכו ליישב את הארץ ולהיאבק מול ההשתלטות הערבית"

ברמת מגרון נמסר בתגובה להרס: "זהו בוקר קשה ועצוב למדינת ישראל. שוב גנץ, לפיד סער מגלים נחישות ואכזריות כלפי ההתיישבות היהודית, שעה שברחבי יהודה ושומרון תוכנית פיאד הערבית להקמת מדינה פלסטינית קורמת עור וגידים ללא הפרעה".

"אבל יש לנו משהו להגיד לכם שרי הממשלה: איננו מתכוונים ולו לרגע להתייאש ולהרים ידיים, ובכוונתנו להמשיך להיאחז בגבעה עד להפיכתה לישוב קבע מבוסס ופורח", הוסיפו.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה לפשיטת מאות שוטרים ופקחי מנהל אזרחי על גבעת רמת מגרון בבנימין: "ממשלת השמאל הקיצונית גנץ, לפיד, שקד ממשיכה לנהוג בגזענות ואפליה כלפי יישובים יהודים באטימות וחוסר צדק. הנסיונות לפגוע בהתיישבות עד הרגע האחרון ולא לנקוט במדיניות אכיפה בשטח כלפי הבנייה הבלתי חוקית בנגב, בפזורה ובשטחי יו"ש מוכיחים עד כמה הממשלה מנותקת והורסת את המדינה מבפנים".

ח"כ בן גביר הוסיף: "בעזרת השם נקים ממשלת ימין מלא מלא ונדאג להתיישבות היהודית בכל שטחי ארץ ישראל".


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: