אלפים השתתפו בהשקת קמפיין הבחירות של מפלגת 'נועם': "נחזיר בנועם את הזהות היהודית למדינה"

אלפים השתתפו בכנס השקת קמפיין הבחירות של מפלגת 'נועם'. ח"כ אבי מעוז: מדברים עם כולם על חיבורים בכדי שלא נעבד אף קול. אבל בהחלט כל האופציות על השולחן.

מפלגת נועם קיימה הערב את הכינוס הראשוני לקראת הבחירות הקרובות עיקר הועידה עסקה בנושא זהותה היהודית של מדינת ישראל. אלפי בני אדם השתתפו בוועידה שהתקיימה בבנייני האומה בירושלים וביניהם שם מפתיע במיוחד – חבר הכנסת לשעבר צבי הנדל, שהתגורר בגני טל ופונה מגוש קטיף, וכיהן כחבר כנסת מטעם המפד"ל. גם יו"ר מפלגת המפד"ל לשעבר, תת אלוף אלוף במיל' והשר לשעבר אפי איתם השתתף בוועידה ואף נאם בה.

איתם התייחס לסקרים המציבים את מפלגת נועם ואמר: "יש ויכוח אם יעברו את אחוז החסימה או לא, אני אומר לכם, נועם יעברו את אחוז החסימה. המהלך שאתם עושים פה עתיד לגדול מאוד מאוד".


קרדיט: נחשון פיליפסון.

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז המשיך ברוח הדוברים האחרים ואמר: "אנחנו נמצאים במלחמת מצווה על הנשמה של המדינה. לפני 17 שנים ימים אלו היו ימי עקירה וגירוש והתנתקות מהזהות. אנחנו נמצאים במלחמה. מלחמה על הזהות, מלחמה על הבית, הלאומי והפרטי. מלחמת מצווה. מלחמה על הנשמה של מדינתנו האהובה. במלחמת מצווה הכל יוצאים. הכל מתגייסים. עומדים מולנו מדינות, קרנות, תרבויות ואג'נדות שלא רק מנסים לנתק את הדת מהמדינה אלא רוצים לנתק את הלאום מהמדינה ואנחנו אומרים מי לה' אלינו".

מעוז הוסיף ואמר כי הוא רוצה לבקש סליחה "מרובו המסורתי של עם ישראל" שלדבריו "משתוקק ליהדות ומורשת ומשתוקק שילדיו יקבלו חינוך יהודי ציוני ולא חינוך לטשטוש הזהויות האנושיות האישיות המשפחתיות והלאומיות" וסיכם: "סליחה שלא התעוררנו לפעול יותר מוקדם".

על החשש מאחוז החסימה אומר ח"כ מעוז כי "כל המשתתפים מגיעים כדי לתת את כל הנשמה כדי להחזיר את הנשמה למדינה. אנחנו ותרים לחיבור עם המפלגות שהקמנו בכנסת הקודמת ובעזרת ה' נלך לבחירות הקרובות מאוחדים עם נשמה גדולה כדי להחזיר את הנשמה למדינה", הוא אומר ומספר כי הוא מקיים שיח רציף לא רק עם סמוטריץ' ובן גביר אלא גם עם שאר המערכת הפוליטית, "באהבה, בשמחה ובנועם אנחנו רוצים להתחבר ולא לאבד אף קול ולאחר הבחירות תקום ממשלה לאומית יהודית שתחזיר את הנשמה למדינה ותחזק ותבסס את הזהות היהודית של המדינה".

הרב יגאל קמינצקי, רבה של גוש קטיף אמר בוועידת מפלגת נועם: "העוצמה כאן אדירה אבל מחייבת את כולנו, כל אחד ואחד שנמצא פה. אסור ללכת לישון, יש כאן מאבק על השם ועל משיחו, לא פחות. בשנים האחרונות אני עסוק בסוגיות של חברה, אבל שם לב שמתחת לראדר גונבים לנו את המדינה היהודית. מקעקעים את המסורת עם מאבק של כוחות אדירים נגדנו. ניסו להעביר חוק שאומר שהמדינה תחליט על כספים של בני זוג מאותו מין והצלחנו לעצור את זה. אמנת איסטנבול באה לעקור את הזהות היהודית מהשורש, למסור סמכויות של חינוך ומשפחה. כל מי שמרגיש נרדף במדינה אחרת, יכול לבוא לישראל. רוצים להפוך אותנו למדינת כל אזרחיה".


קרדיט: נחשון פיליפסון.

עוד תקף הרב בנאומו ואמר: הפוסט מודרניזם מבקש לבטל את כל המחיצות. אין זהות, אין עם, אין משפחה. זה לגזור עלינו מוות. מבול. יש עמים שיעלמו מהמפה עוד כמה דורות כי אין ילודה. ברוב מדינות העולם יש ילודה נמוכה וגם לא מתחתנים ומביאים ילדים. אנחנו נציל את העולם".


צילום: משה כהן – חדשות כל העולם.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: