תגובות

‏לאחר חילופי אש קשים: המחבל 'איבריהם אל נבולסי' ושני מחבלים נוספים חוסלו בשכם • צפו בתיעודים

בתום מצוד ופעילות משותפת של ימ"מ, שב"כ וצה"ל חוסל הבוקר המחבל איבריהם אל נבולסי בעיר שכם שבחטיבה המרחבית שומרון.

אל נבולסי חשוד במספר פיגועי ירי אל מול אזרחים ולוחמי סיירת גבעתי במרחב שכם והסביבה, בינהם גם פיגועי ירי לעבר מתחם קבר יוסף.


במהלך הפעילות הכוחות ירו לעבר מספר מחבלים ובניהם המבוקש עצמו שירה לעבר הכוחות מתוך בית בו התבצר יחד עם מחבלים נוספים.

"שובר גלים": במקביל לחילופי האש בשכם – כוחות הביטחון עצרו ארבעה מבוקשים ביו"ש • צפו

לוחמי ימ"מ ירו לעבר הבית והשתמשו באמצעים מיוחדים שכללו טילי כתף.

אל נבולסי חוסל יחד עם שני מחבלים נוספים ששהו בבית – אסלאם סבוח וחוסיין ג'מאל טה. במהלך חילופי האש, כלב של יחידת הימ"מ נהרג.


המחבלים שחוסלו.

בסריקות שבוצעו באיתור בו שהה נמצאו כמות מטענים גדולה ואמצעי לחימה נוספים.

במקביל התפתחה הפרת סדר אלימה בהשתתפות עשרות מפרי סדר שיידו אבנים והשליכו מטענים לעבר הכוחות שהגיבו באמצעי לפיזור הפגנות ובירי, זוהו מספר פגיעות.

כלל הכוחות יצאו מהעיר, אין נפגעים לכוחתינו.

כוחות הביטחון ימשיכו לפעול עבור ביטחון אזרחי מדינת ישראל.

סביבת ביתו של המחבל שחוסל.

מדוברות המשטרה מג"ב נמסר: "במסגרת הפעילות ההתקפית למול ריכוזי הטרור באיו״ש, בפעילות משותפת של שב"כ, ימ"מ וצה״ל בלב הקסבה של שכם, נהרג אברהים נאבולסי, פעיל טרור, מבוקש, אשר אחראי על שורה פיגועי ירי לעבר כוחות צה"ל בגזרה. במהלך ניסיון המעצר התנהלו חילופי אש בין כוחותינו לבין חמושים במרחב בהם נהרג פעיל טרור נוסף. בסריקות שבוצעו באיתור בו שהה נמצאו כמות מטענים גדולה ואמצעי לחימה נוספים. נאבולסי היה חבר בחולייה אשר סוכלה בפבר' 2022 בשכם. שב"כ, משמר הגבול וצה"ל ימשיכו לפעול לסיכול כל פעילות טרור המוכוונת כלפי אזרחי מדינת ישראל."

גדודי חללי אל-אקצה של פת״ח בתגובה לחיסול בשכם: "אנו מתאבלים על מנהיגנו איברהים א-נאבולסי וחבריו, איסלאם סאבוח וחוסיין טהא, ומדגישים כי התגובה תהיה בגודל הפשע".

שר הביטחון בני גנץ: ״אני מבקש לשבח את פעילות צה"ל, הימ"מ והשב"כ, שסיכלו את אברהים נאבולסי, שביצע פיגועים ותכנן להוציא פיגועים נוספים. אנחנו נמשיך לפעול באופן ממוקד ועוצמתי מול הטרור בכל הזירות, ומול כל מי שמאיים על אזרחי ישראל. מי שיאיים – לא יתקיים.״

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב: "הפעולה של ימ"מ, צה"ל ושב"כ בקסבה בשכם, בה חוסלו פעיל הטרור המבוקש אברהים אל-נאבולסי ומחבל נוסף שהיה איתו, מוכיחה לא רק את אומץ ליבם ומקצועיותם של הלוחמים, את המודיעין המדויק ואת שיתוף הפעולה המרשים בין הכוחות השונים – אלא גם את העובדה שהממשלה ממשיכה ליזום ולפעול התקפית כדי להניח את היד על כל מחבל שביצע פיגועים, או שמתכנן לעשות כאלו. כפי שפעלנו במבצע 'עלות השחר' וכפי שפעלנו היום – כך נמשיך ליזום בכל מקום ובכל זמן כדי לפגוע בדורשי רעתנו".

‏יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר: "שאפו ענק לחיילי צה"ל שחיסלו הבוקר, את המחבל איברהים אל-נבולסי שביצע מספר פיגועים בגזרת שכם.ידע כל מחבל שידה של מערכת הביטחון תגיע אליו ותחסל אותו. למחבלים יש רק דין אחד – מוות!"


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: