הפרקליטות החמירה את כתב האישום נגד מצית רכבו של הרב דב ליאור

הפרקליטות החמירה את כתב האישום נגד המחבל שהצית את רכבו של הרב דב ליאור בשכונת בית אורות בירושלים. לכתב האישום נוסף סעיף המתאר את חדירת העשן לדירות הבניין, כדי להמחיש את סכנת האירוע. עו"ד חיים בלייכר מחוננו "מעשה טרור שאך בנס לא הסתיים באסון"

צילום מעצר המחבל: דוברות המשטרה.

פרקליטות מחוז ירושלים החמירה את כתב האישום שהוגש כנגד מחמד אבו גאנם, בחשד שהצית את רכבו של הרב דב ליאור בשכונת בית אורות בירושלים. לכתב האישום נוסף סעיף המתאר את חדירת העשן מהרכב שהוצת לתוך דירות הבניין, בהן גרות משפחות יהודיות, בכדי להמחיש את הסיכון הרב באירוע.

בכתב האישום המקורי הואשם אבו גאנם בהצתה, שני ניסיונות הצתה, ייצור נשק וחבלה במזיד ברכב ממניע גזעני. לפי כתב האישום החליט אבו גאנם להצית רכב בחניון 'בית אורות' בשכונת א-טור בירושלים, הנמצא מתחת לבניין בו מתגוררים תושבים יהודים ומשמש אותם, וזאת ממניע של גזענות.


בלילה בין חמישי לשישי, 22/07, הגיע אבו גאנם לחניון כשהוא מצויד בבקבוק פלסטיק ובו חומר דליק, ובבקבוק נוסף שתוכלתו לא ידועה. הוא ניסה לשפוך את החומר הדליק על רכב יונדאי לבן ולהציתו, אך ללא הצלחה.

למחרת, גמלה בליבו של אבו גאנם ההחלטה לשוב אל החניון ולהצית רכב יהודי נוסף. אבו גאנם הגיע סמוך למוזיאון רוקפלר, שהינו מוזיאון ארכיאולוגיה המסונף למוזיאון ישראל, ובו שוכנים משרדי רשות העתיקות. הוא השליך בקבוק תבערה אל מעבר לשער המוזיאון, אשר החל להתלקח, ועזב את המקום.

משם המשיך לחניון בית אורות, שפך חומר דליק על רכב מאזדה השייך לאשתו של הרב דב ליאור, והצית אותו. לאחר מכן עזב אבו גאנם את החניון.

כאמור, לכתב האישום נוסף בסעיף 9 תיאור של חדירת העשן למתחם היהודי "כתוצאה ממעשיו של הנאשם הרכב עלה באש וחלקו הקדמי נשרף כליל, וכן חדר עשן לדירות הבניין. כוחות כיבוי הגיעו למקום וכיבו את האש", זאת על מנת להמחיש את הסיכון הרב שבמעשיו של אבו גאנם.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את משפחת הרב דב ליאור מסר "מדובר במעשה טרור שאך בנס לא הסתיים באסון. אנו נלווה את התיק ונדרוש בשם נפגעי עבירה שתינתן למחבל ענישה מחמירה".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: