תגובות

בצל ירי הרקטות והטילים: כך נשים בהריון יוכלו להפחית רגשות שליליים עד ההגעה לחדר הלידה

הריון ולידה תחת אש: בצל ירי הרקטות והטילים, נשים רבות הנמצאות לקראת לידה, מתמודדות בימים אלו עם מתח וחרדה. ארגון המיילדות בישראל, מגיש המלצות מקצועיות של מיילדות מהשטח, שיאפשרו לנשים בהריון להפחית רגשות שליליים ולצלוח את הימים והשבועות הקרובים עד ההגעה לחדר הלידה.

בארגון המיילדות מדגישים כי ההנחיות של ימי השגרה מתי להגיע לחדר לידה, כמו ירידת מים, צירים צפופים ועוד, תקפות גם במצבי איום בטחוני, שכן חדרי הלידה בדרום ערוכים להעניק טיפול ממוגן ומותאם למצב.


• ראשית חשוב לדעת שהתת מודע של כולנו מושפע מתמונות ומראות, לכן מומלץ להפחית צפייה אקטואלית בטלוויזיה ולהעצים מראות וזיכרונות יפים על ידי חזרה.

• אפשר לחזור שוב בדמיון על דברים טובים שקרו לנו, להסתכל על תמונות ששמרנו בטלפון, העלנו לרשתות החברתיות או על המגנטים שהדבקנו על המקרר.

• ככול שנצייר בדמיוננו שוב ושוב תסריט טוב שקרה לנו כמשפחה, נרגיש טוב יותר. כך נחזק את מערכת החיסון שלנו ונפחית את הפרשת הורמון הסטרס (קורטיזול) שעלייתו עלולה להגביר חוסר שקט.

• מומלץ לכתוב משפטים מעצימים שקשורים למשפחה וללידה הקרובה, כמו למשל: "התינוק שלי יגיע בזמנו ויצטרף למשפחה שמחכה לו" או "אני סומכת על עצמי שאדע מה טוב לי ולעובר שבתוכי".

• חשוב לחייך, גם אם זה באופן מבויים ומאולץ כי חיוך תורם לתחושה חיובית יותר. מחקרים מראים שהצחוק יכול גם להשפיע על רמת הכאב בגוף האדם.


• רצוי לעשות הרפיה נשימתית, פעם ביום למשך כמה דקות. להכניס אוויר מהאף, לחכות כמה שניות ולהוציא את האוויר החוצה לאט ובמודעות. יש לחזור על התרגיל בין 5-20 פעמים בקצב האישי. אם עולה דאגה או מחשבה תוך כדי תרגול, לשים אותה בצד ולחזור לנשימה. התרגיל תורם לרגיעה, לשקט ולניקוי מחשבות שליליות ואפשר לחזור עליו אפילו מספר פעמים ביום. יש לזכור כי כשאמא רגועה, העובר שברחם גם רגוע.

• אפשר במקביל גם לשמוע מוסיקה שמחה, לרקוד ולפרוק אנרגיות במידה ויש. אם ישנם עוד ילדים נוספים בבית אז אפשר לצרף אותם לריקודים. במקביל לא להיות לבד ולהשתדל להיות בקרבת פני המשפחה.

• נשים בהריון שרוצות לחלוק ולהתייעץ בשמן או באופן אנונימי, מוזמנות לקהילת הפייסבוק הסגורה הנקראת מילה של מיילדת, המונה כ – 3,300 נשים ומנוהלת על ידי מיילדות מקצועיות ומאפשרת לכל אישה להעלות שאלה ולקבל מענה מקצועי אישי ומבוסס ראיות. הכניסה לקבוצה כאן.

ארגון המיילדות בישראל הוא האיגוד המקצועי המייצג של 1,300 המיילדות בבתי החולים הציבוריים בארץ, מיילדות הבית והקהילה. הארגון פועל בהתאם לרוח הזמן לקידום המיילדות, העמקת הכשרתן והרחבת סמכויותיהן, כך שיעניקו ליווי מיטבי לנשים ברצף ההיריון והלידה תוך שימת דגש על הנגשה ומימוש זכויות רפואיות של נשים בהריון.


(תמונת אילוסטרציה וסרטוני וידאו קרדיט: אירגון המיילדות בישראל).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: