תגובות

בני ברק: ילד כבן 6 נחנק מנקניקיה ואיבד את הכרתו – מצבו קשה

צוותי רפואה ביצעו פעולות החייאה נמרצות על ילד כבן 6 שאכל נקניקיה ברחוב ונחנק.

בשעה 13:10 התקבל דיווח על ילד שנחנק ממזון ברחוב גבעת פנחס בבני ברק. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה שבמהלכן שלפו מגרונו באמצעות ציוד רפואי מיוחד חתיכת נקניקיה וכאשר מצבו התייצב מפנים לבי"ח שיבא בתל השומר ילד בן 6 במצב קשה כשהוא מונשם.


שמו לתפילה: מנחם מענדל בן גולדה לרפוא"ש.

חובש רפואת חירום במד"א צביקה לרר ופראמדיקית מד"א נעמי ביטון סיפרו: "הילד שכב על המדרגות סמוך לכניסה לבית כנסת כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. מיד התחלנו בטיפול רפואי מציל חיים שכלל עיסויים והנשמות ובעזרת ציוד רפואי מיוחד שקיים בניידת טיפול נמרץ שלפנו מגרונו חתיכת נקניקיה שחסמה את קנה הנשימה. כעבור מספר רגעים מצבו התייצב והוא חזר לנשום. המשכנו בטיפול הרפואי שכלל מתן תרופות, הנשמנו אותו ופינינו אותו להמשך טיפול בבית החולים כשמצבו קשה."

צילום של הנקניק שחולץ מגרונו. קרדיט דוברות ארגון הצלה.

חובשי הצלה אברהם אנגלרד וחיים מאיר וועג סיפרו: "הגענו למקום תוך זמן קצר מקבלת הקריאה, שם מצאנו ילד כבן 6 שאיבד את הכרתו, לאחר שנחנק במהלך האכילה. יחד עם חובשים נוספים של הצלה התחלנו בפעולות החייאה, כאשר בהמשך פראמדיקים של מד"א הוציאו באמצעות מיכשור רפואי מיוחד את הנקניק שממנו הוא נחנק ולאחר שחזר הדופק הוא פונה כשהוא מורדם ומונשם להמשך טיפול בבית החולים שיבא בתל השומר."

מתנדבי 'צוות בני ברק' סיפרו: "כשהגענו למקום פגשנו בעובר אורח שראה את הילד כשהוא שכוב על הרצפה וללא הכרה והזעיק את כוחות ההצלה, ביצענו בו פעולות החייאה, וב"ה לאחר כ-5 דקות חזר הדופק. צוות טיפול נמרץ של מד״א שהגיע למקום המשיך בפעולות טיפול מתקדמות והוא מפנה אותו כשהוא מורדם ומונשם במצב קשה ויציב לבית החולים שיבא – בתל השומר".


אהרון קליין חובש איחוד הצלה שהגיע ראשון לזירה מסר: "כשהגענו למקום סיפרו לנו כי הפעוט נחנק כשאכל נקניקיה. הענקתי לו סיוע ראשוני תוך סיוע נשימתי ופעולות החייאה מצילות חיים ולמרבה הנס חזר לו הדופק והנשימה".

מנחם סלבוטיצקי חובש נוסף של איחוד הצלה מסר: "ביצעתי בו פעולות מצילות חיים ולמרבה הנס חזר הילד לנשום. לאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ להמשך בדיקות וטיפול בבית החולים שיבא בתל השומר במצב יציב".

בהנחיות שהוציאו בעבר באגף הרפואה של "איחוד הצלה" נכתב: "הדרך למנוע חנק בקרב ילדים – לחתוך את האוכל לחתיכות קטנות ולהקפיד ללמד את הפעוטות והילדים ללעוס היטב את המזון לפני הבליעה".


(צילום: דוברות צוות בני ברק).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: