תגובות

בצל מבצע "עלות השחר": אלפי מתפללים פוקדים בערב תשעה באב, את רחבת הכותל המערבי • צפו

הערב, מוצאי שבת ט' באב תשפ"ב ה-06/08/22 ליל תשעה באב, הקרן למורשת הכותל תקיים מעמד קריאת מגילת איכה ואמירת קינות ע"י החזן בנוסח עדות המזרח יהודה נפתלי והחזן בנוסח אשכנז שלמה גליק.

את אמירת הקינות תשדר הקרן למורשת הכותל באתר הקרן עבור אלו שאין באפשרותם להגיע לרחבת הכותל – המשדר החל מהשעה 23:15.


שידור חי ממעמד אמירת קינות וקריאת מגילת איכה ברחבת הכותל.

במהלך השבת התקיימו תפילות ברחבת הכותל המערבי בהובלת רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א, לשלומם של אזרחי ישראל בדרום ובארץ כולה, ולשלומם והצלחתם של חיילי צה״ל.

לקראת תשעה באב, היום בו מתאבלים על חורבן שני בתי המקדש – בית המקדש הראשון ובית המקדש השני, נערכה 'הקרן למורשת הכותל המערבי' כמדי שנה, לקליטתם של רבים מעם ישראל הנוהרים אל הכותל המערבי שריד בית המקדש, לקריאת מגילת איכה ואמירת קינות בסמוך למקום החורבן. החל מהערב, מוצאי שבת ט' באב תשפ"ב ועד למחרת בשעות המאוחרות של הלילה, יגיעו יהודים מכל העדות והחוגים לציין את ט׳ באב במקום המסמל ביותר את החורבן, בו רבבות יישבו על הרצפה ויקוננו על חורבן בית ה' בכל הנוסחאות והמסורות, כראוי למקום המאחד והמלכד.

לקראת צאת הצום עם דמדומי החמה, יתקיים מחזה מרגש המתרחש מידי שנה ובו אלפי יהודים מכל המגזרים מגיעים לרחבת הכותל ויושבים יחד כתף אל כתף, בשירה מרגשת של נחמה וגאולה.

בגמר הצום יחולק בכותל המערבי שתיה ומזונות לאלו שמסיימים את הצום ברחבת הכותל המערבי.

היערכות הקרן למורשת הכותל המערבי תימשך עד השעות המאוחרות של הלילה (כ- 2 בלילה) כשהמונים בראשות אדמורי"ם רבנים וגדולי תורה מגיעים למעמד קידוש הלבנה הנעשית ברוב עם במוצאי יום תשעה באב.


כוחות הצלה יוצבו במשך כל היום ברחבת הכותל המערבי להושיט יד ועזרה למי שיזדקק לכך. יצוין כי אין כניסה ברכבים פרטיים לעיר העתיקה, ויש להגיע בתחבורה ציבורית בלבד.

הקרן למורשת הכותל המערבי מבקשת מהציבור להישמע להוראות משטרת ישראל ולהנחיות הסדרנים.


תמונות מהערב, קרדיט: הקרן למורשת הכותל המערבי.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: