תגובות

יוסי דגן: "המערכה על שטחי C בשיאה, רק אם נהיה מגוייסים – ננצח"

מאות מתושבי גוש מערבא בשומרון באירוע מחאה אמש בשומרון כנגד הלינץ' בישראלי באזור לפני שבוע וכנגד ההשתלטות על שטחי C. במחאה השתתפו ראש מועצת שומרון יוסי דגן וחברי הכנסת קרן ברק ושמחה רוטמן . נפגע הלינץ': עשרות ערבים תקפו אותי ואת הכלב שהיה בסהכ גור, אסור לעבור על זה לסדר היום"

מאות תושבי גוש מערבא בשומרון קיימו אמש (חמישי) אירוע מחאה כנגד הלינץ' בישראלי לפני שבוע, כשטייל עם כלבו סמוך לעלי זהב והוכה יחד עם כלבו עד כדי כך שכלבו מת והוא נפצע פצעים בינוניים. וכן כנגד ההשתלטות על שטחי C, כל זאת תחת הכותרת "שומרים על הבית". באירוע השתתפו ראש מועצת שומרון יוסי דגן וחברי הכנסת שמחה רוטמן (הציונות הדתית) וקרן ברק (ליכוד), רב הישוב ברוכין הרב מאיר הילביץ' יו"רית וועד הישוב ברוכין מיטל בן יוסף ויו"ר וועד הישוב עלי זהב יוסי הרשקו, ראשי ופעילי וועדות הקרקעות בישובים צוות מחלקת הקרקעות של המועצה האזורית שומרון וכן מאות רבות של תושבים ובני נוער. האירוע כלל אירוע מרכזי ובו שיעורים ונאומים, פאנל חברי כנסת וסקירה מראש המועצה יוסי דגן ובסופו התקיים לימוד תורה של הנוער לאורך כל הלילה עד לתפילת שחרית בשעות הבוקר.


נפגע הלינץ' אמר לאחר האירוע: "זה היה מלחיץ, עשרות ערבים הגיעו, היכו אותי באלות, רוצצו את ראש הכלב והשתעשעו בהתעללות בו, כלב שהיה בסהכ גור, עשרות מטרים מבתי הישוב, אסור לעבור על זה לסדר היום".

בראשית דבריו הודה דגן ליו"ר היישובים בגוש מערבא, וועדי הישובים, ההנהגה הרבנית, וועדות הקרקעות, לתושבי יישובי הגוש והנוער שלהם."אנחנו נמצאים ערב שבת חזון וערב תשעה באב, ודווקא בעיתוי הזה אנחנו מקבלים פרופורציות על המאבק בארץ ישראל. המאבק על הארץ הוא לא חדש. אנחנו נאבקים היום על הכל. אני חושב שגם ברמה הפוליטית אם יש משהו טוב שיצא מהשנה הזאת, למעט שוליים מכל הצדדים גם במחנה שלנו, הרוב הגדול, הרוב המוחלט של הציבור, מבינים שיש היום מאבק על הכל: על הרוח היהודית, על הארץ, על השומרון, על הנגב, על לוד"

לדברי דגן, "עיקר המאבק הוא על הזכות שלנו ברמה הכי בסיסית. אין דבר שיותר ממחיש את זה מהמאבק שלנו כאן על הארץ שלנו, מה שמכונה המערכה על שטחי C. בכל המרחב הזה של גוש מערבא יש למעלה מ1,400 מבנים שהם מוכרים כבניה לא חוקית של ערבים. ואנחנו צריכים להחזיר מלחמה שערה. עוד לא הבנו את גודל האירוע, בטח ברמה של המדינה, אגב לא רק בממשלה הזאת, אלא גם בממשלות הקודמות, והיום אנחנו מבינים את זה. כמו ברפואה שיש חולה, חמישים אחוז מהפתרון זו האבחנה. אז אנחנו היום כבר מבינים את זה".

"כבר שנה וחצי שאנחנו נמצאים ביחד כולנו במהלך גדול בכל השומרון, בגוש מערבא לוקחים את הנושא בצורה חזקה ורצינית. הוסיף דגן.

"גם מהצד של סור מרע" מסביר דגן, "העבודה של וועדות הקרקעות יחד עם מחלקת הקרקעות של המועצה, סיירים, מתנדבים, רבש"צים, כמות הדיווחים על בנייה בלתי חוקית ערבית – זה מביא תוצאה. גם הדבר הזה שיש יותר היענות ופעילות, יחד עם בג"צים של רגבים, עבודה תקשורתית וסיורים של חברי כנסת, כל הדבר הזה יוצר מערכת שמתחילה להיות אימתנית, לתפוס צורה, רק אם נהיה מגוייסים – ננצח, אמר דגן באירוע.


ח"כ קרן ברק מהליכוד השתתפה באירוע והתייחסה למאבק על שטחי C. לדברי ח"כ ברק: "עלינו להמשיך להרחיב ולהגדיל את ההתיישבות היהודית ולעצור את הבניה הפלשתינאית בשטחיC . זאת הציונות האמיתית וזאת הדרך היחידה להמשיך ולקיים את מדינת ישראל תוך שמירה על ביטחונה כמדינה יהודית ריבונית".

ח"כ שמחה רוטמן מהציונות הדתית הוסיף: "אין בעיית משילוט ביהודה ושומרון, יש בעיה את רצון במשילות. המערכת ידעה להתגייס כאשר רצתה לעצור את מבצע ההתיישבות של נחלה, בכל הכוח, לפעול בעשרות נקודות בו זמנית, לחסום את כל צירי הגישה, ולדאוג שאף מבנה או אדם לא יישאר בשטח. אם יהיה רצון בממשלת ישראל להילחם בבנייה הבלתי חוקית הפלסטינית ובהשתלטות על שטחי c במסגרת תוכנית סלאם פיאד, שנועדה לחנוק את ההתיישבות היהודית, ניתן יהיה לפנות את כל הבנייה הבלתי חוקית בתוך שבוע אחד. כדי שזה יקרה חייבים להחליף את השלטון".


(קרדיט: מועצה אזורית שומרון)
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: