תגובות

"גם הם מבינים שארץ ישראל לא שלהם": פורעים ערבים תקפו יהודים והשחיתו את חאן לבונה בזמן השיפוץ

אתמול בזמן שנוער מעלה לבונה עבד בנקיון בריכת המעיין באתר 'חאן לבונה' ליד היישוב מעלה לבונה, הגיעו למקום פורעים ערבים ותקפו אותם באלימות. כוחות צבא שבאו למקום הכריזו שטח צבאי סגור.

 


הבוקר הגיעו למקום תושבי מעלה לבונה והזדזעו לראות את ההרס שזרעו הפורעים הערבים במקום במהלך הלילה. הם חיבלו והשחיתו את בריכת המעיין. קירות הבריכה נותצו ובטון כבד וברזל הושלך לתוך הבריכה.

 

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ: "היהודים בונים ומטפחים והערבים משחיתים. המעשה הברברי של הערבים מראה שגם הם מבינים שהארץ לא שייכת להם. הנחישות של תושבי מעלה לבונה והאזור והנוכחות המסורה שלהם בשנים האחרונות באתר תנצח. כשמדינת ישראל מגלה יד רכה ומכילה כלפי הפורעים היא מעודדת אותם ונוטעת בהם תקווה. אסור לזה לקרות. המקום ילך ויתפתח"

 

ממזכירות מעלה לבונה נמסר: "אנחנו גאים בנוער שלנו שמגלה אכפתיות ומעורבות ויורד מידי יום לנקות ולתחזק את האתר התיירותי ההיסטורי. לצערנו המתקפה של הפורעים לא נהדפה כפי שצריך על ידי הצבא והפורעים חזרו בלילה והשחיתו את המקום. נמשיך ליישב את המקום. אנחנו קוראים לרשויות להתעשת ולהפעיל צווי הרחקה כנגד הפוגעים ולהציב שמירה צהלי"ת קבועה".


 


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: