תגובות

רה"מ יאיר לפיד במסר לאירן: "היכולות האחרות שלנו – שומרות עלינו בחיים"

ראש הממשלה יאיר לפיד השתתף היום (ב'), בטקס החילופים של ראש הוועדה לאנרגיה אטומית, במשרד ראש הממשלה בירושלים. אמש השתתף רה"מ לפיד באירוע פרידה מר' הוועדה לאנרגיה אטומית היוצא.

תא"ל במיל' זאב שניר מסיים 7 שנים כראש הוועדה לאנרגיה אטומית, ושירות של 49 שנים במערכת הביטחון. תא"ל במיל' משה אדרי, שרת בצהל 31 שנים. ב-11 שנים האחרונות שרת בתפקידים בכירים במערכת הביטחון.


מדברי ראש הממשלה, יאיר לפיד: "בן גוריון הקים את הוועדה לאנרגיה אטומית ב-1952. צריך הרבה חזון כדי להקים את הדבר הזה. חזון, המשמעות הבסיסית ביותר שלו היא היכולת לקחת רעיון ולצקת לתוכו סדר, כוח, בני אדם נכונים, חשיבה לטווח רחוק והרבה ירידה לפרטים. זה מה שעכשיו נמצא מולי.

הזירה המבצעית בכיפה השקופה מעלינו בנויה מיכולות של הגנה ומיכולות של התקפה, ומה שנהוג לכנות בתקשורת הזרה: "יכולות אחרות". היכולות האחרות האלה שומרות עלינו בחיים ויישמרו עלינו בחיים כל עוד אנחנו וילדינו פה.

אנחנו גאים בכם ואנחנו מודים לכם. גורלו של עם ישראל נמצא בידיים הנכונות. תודה רבה לכולם".

מדברי ראש הממשלה החליפי, נפתלי בנט: "לפני שנה קיבלנו שורת החלטות שמטרתן לחדד את ההערכות בצד שלנו להתמודדות עם הגרעין האיראני. הקצנו משאבים אדירים לסגור פערים שהדירו שינה מעיניי.


האיראנים מתקדמים, אבל המערכת הישראלית עובדת בשנה האחרונה בכל הכח. אני מבקש מכם ויודע שאתם תמשיכו לעבוד – בלי קשר לטלטלות הפוליטיות במדינה. העתיד שלנו והביטחון שלנו לדורות, תלוי בזה".

מדברי ראש הוועדה לאנרגיה אטומית היוצא, זאב שניר: "אני חש גאווה וסיפוק על ההזדמנות שניתנה לי לעמוד בראשות הוועדה לאנרגיה אטומית. ארגון יחיד ומיוחד, מאתגר ומורכב, שאין דומה לו. זכיתי לעמוד בראש ארגון שיש לו עובדים מקצועיים ומסורים, ומנהלים טובים ואיכותיים".

מדברי ראש הוועדה לאנרגיה אטומית הנכנס, משה אדרי: "שליחות היא דרך חיים, מעשה בעל משמעות גדולה, שמקורו באמונה פנימית ולא בציפייה לרווח אישי. היום, ניתנה לי שוב ההזדמנות, על ידי ראש הממשלה, במשמרת מאוד מיוחדת, להמשיך בדרך השליחות ולהוביל בשנים הקרובות ארגון חשוב וייחודי – את הוועדה לאנרגיה אטומית ומרכזיה. בכך, להמשיך להיות שותף לקבוצה גדולה של אנשים הערבים לביטחונה, חוסנה ועתידה של מדינת ישראל".


צילום במשרד רה"מ: חיים צח/ לע"מ, צילום בחוץ: קובי גדעון/ לע"מ.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: