תגובות

עשרות יועצי רפואה השתתפו ביום עיון מקצועי על נזקי העישון וסרטן הריאה

בפני היועצים נשאו דברים הרופאים הבכירים פרופ' נוויל ברקמן, מנהל מכון הריאות של "הדסה" וד"ר אלון אהרון, מנהל היחידה לטכנולוגיות חדשות במרכז דוידוף ב"בילינסון"

עשרות יועצי רפואה בכירים מהציבור החרדי, המייצגים את מגוון קהילות הקודש ביהדות החרדית, ארגוני החסד והרפואה, קופות החולים והמרכזים הרפואיים בישראל, השתתפו ביום עיון מקצועי שהוגש לציבור בחסות חברת "אסטרהזניקה", על סכנות העישון וההשלכות ארוכות הטווח, לצד כלים לאבחון מקדים וחידוד החשיבות שלא להתעלם מתסמינים מקדימים בסרטן ריאה.


בכינוס שנערך ביום חמישי, ח' בתמוז, במלון ליטוב בירושלים, האזינו היועצים המומחים, המייעצים מדי יום לרבים מאוד מבני הציבור החרדי ומכלל הציבור בישראל בנושאי רפואה, בקשב רב להרצאות המחכימות של בכירי הרופאים שהתייצבו בפני הקהל כדי להעביר את המסרים החשובים לקידום הבריאות בקהילה.

תחילה נשא דברים מנהל מכון הריאות במרכז הרפואי "הדסה" בירושלים, פרופ' נוויל ברקמן, שחידד באמצעות מצגת מקצועית את הנזקים ארוכי הטווח של העישון, השפעתו על הבריאות והתמותה, דרכי הגמילה וכן אמצעי האבחון של סרטן ריאה והאפשרויות לגילוי מוקדם במהלכו חשף את תכנית תיג"ר (תכנית יישומית לגילוי מוקדם של סרטן ריאות באמצעות בדיקת LDCT בקרב מעשנים בישראל) הצפוייה לפעול בקרב מעשנים או מעשנים לשעבר בישראל.

אחריו נשא דברים ד"ר אלון אהרון, מנהל היחידה לטכנולוגיות חדשות במרכז דוידוף במרכז הרפואי "בילינסון", שהרחיב על התסמינים שאסור להתעלם מהם אשר עלולים להצביע על התפתחות סרטן ריאה והשיב לשאלות היועצים שביקשו להבין לעומק את הדברים וניהלו רב שיח במשך שעה ארוכה עם הרופא הבכיר.

בסיומו של המפגש הביעו יועצי הרפואה סיפוק רב מהתכנים המעשירים שהעשירו את ידיעותיהם וציינו כי ללא ספק הדבר יתרום להם רבות לשיפור וייעול השירות שהם מעניקים עבור בריאות הציבור.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: