תגובות

הנשיא ביידן לבן 15 המתמודד עם לוקמיה: "את הסרטן ננצח רק עם אהבה ותקווה"

עמותת "רחשי לב" הפגישה עם הנשיא ביידן את עומר יוסף בן ה-15, שאמר לו "המסר שאתה מביא איתך, של תקווה, של שלום של אחריות של כל אחד מאיתנו לעתיד המשותף של כולנו, מחזק אותי ואת חבריי במחלקה האונקולוגית"

ביוזמת עמותת "רחשי לב" נפגש נשיא ארה"ב ג'ו ביידן עם עומר יוסף בן 15 המתמודד עם לוקמיה. המפגש עם עומר וארגון רחשי לב היתה האחרונה שקיים הנשיא בישראל ולאחרי עזב אותה והמשיך למסעו במזרח התיכון. ערב קודם לפגישה הנער קיבל תוצאות סופיות לפיהן הוא איננו נושא יותר תאים סרטניים. אל החדר במלון המלך דוד נכנס עומר הצעיר בליווי מנכ"ל העמותה שימי גשייד. מרוגש ומאושר מהמעמד. מאז ששמע על הגעתו הצפויה של הנשיא, לא הפסיק לומר לשימי שמלווה אותו מקרוב כמה הוא רוצה לפגוש את מנהיג העולם החופשי.


עומר יוסף מרחובות נלחם כבר עשרה חודשים בסרטן. עומר אושפז לתקופות ארוכות לטיפולים כימותרפיים, ביולוגים והקרנות. לפני שלושה חודשים הוא עבר השתלת מח עצם. ההודעה המשמחת על הצלחת ההשתלה של מח העצם הגיעה אתמול. בזמן לעדכן את נשיא המעצמה החזקה בעולם.

בתחילת הפגישה התעניין הנשיא בתחביביו של עומר חובב החיות. וסיפר לו על הכלב שלו ועל החיות שהיו לו במהלך חייו. עומר סיפר כי הוא אוהב לבשל והוא פודי בנשמתו.

הנשיא, עומר ושימי דיברו על ההתמודדות של עומר עם הסרטן ועל המאמצים העולמיים למציאת טיפול. בקול רועד אמר הנער לנשיא ביידן: "אדוני הנשיא, בשנה אחת בלבד נכנסתי למחלקה האונקולוגית בבית החולים, הכרתי שם ובבית 'רחשי לב' חברים חדשים ועד שנודע לי השבוע שאני בדרך להחלמה, כבר הספקתי לאבד כמה מחבריי הטובים, שמעתי בכאב על זה שאיבדת את בנך לסרטן לפני שבע שנים, וזה הופך אותך לחלק מהמשפחה שלי. אנחנו משפחה עם סיפור עצוב, אבל עם הרבה כח. הבנתי שהשתמשת לטובה בכח שלך, כשהשנה הגדלת במאות מיליוני דולרים את תקציבי מחקר הסרטן".

"אני מודה לך, שאתה מציב בכך דוגמא למנהיגי העולם, ומקווה שבזכותך ובזכות מנהיגים אחרים, יהיו מדי שנה פחות ופחות ילדים שחווים את מה שאני חווה. המסר שאתה מביא איתך, של תקווה, של שלום, ושל אחריות של כל אחד מאיתנו לעתיד המשותף של כולנו, מחזק אותי ואת חבריי במחלקה".

הנשיא ביידן השיב לו עם דמעות: "עומר, איבדתי בן לסרטן, עצוב לי מאוד, אנחנו משקיעים הרבה מאוד כסף במחקר ופיתוח טכנולוגיות חדשניות. אני יכול לומר לך בביטחון שב-15 השנים הקרובות תהיה התקדמות למציאת טיפולים לסרטן משמעותית יותר מאשר ב-50 השנים האחרונות. תחלום, תאמין, ותגיע רחוק. אין דבר שאתה לא יכול לעשות". על זה ציטט עומר יוסף את מילות השיר של הזמר עקיבא תורג'מן "כל עוד לא הפסקת לחלום, אתה מנצח".


 

מנכ"ל עמותת רחשי לב, שימי גשייד הוסיף: "המוחות המבריקים בארה"ב ובישראל מובילים מחקרים מופלאים, שמקדמים אותנו לעולם בו ילדים יוכלו להיות ילדים. בו הם יוכלו לתכנן את תקופת הקיץ לחופשה ולא לפרוטוקול רפואי. ילדים חולמים ורוצים לשמוח, להיות ילדים תוכניות קיץ שבו הם יבלו בפארק שעשועים ולא בהקרנות. עד אז, צריך להמשיך להלחם באמונה, בתקווה ובחיוך".

 

בתשובה לדבריו, אמר הנשיא האמריקני לשימי גשייד: "את העבודה החשובה שאתם עושים פה עם עומר, המשיכו לעשות לא רק בבית בישראל, אלא עם ילדים בכל העולם".בפגישתם, לחץ הנשיא בחמימות את ידיהם של עומר יוסף, שימי גשייד וזאב ינאי, מנכ"ל גלאי תקשורת המסייעים בהתנדבות לעמותת רחשי לב. הנשיא ביידן חיבק בחום את הנער המחלים והניח את ראשו של עומר על ליבו. הנשיא ביידן סיים את פגישתם באמירה מחויכת: "עומר, כשתהיה ראש ממשלה, ויגידו לך שמחוץ לחדר מחכה ג'ו ביידן, עשה לי טובה – ואל תשאל: 'איזה ג'ו?!?'", תכניס אותי למשרדך.

עמותת רחשי לב מסייעת מזה 33 שנים לילדים חולי סרטן ולבני משפחתם להוציא את המחלה מהילד ולהוציא את הילד מהמחלה. הארגון פועל במחלקות האונקולוגיות לילדים בתל השומר ובאיכילוב, ומקיים פעילות יומיומית מסביב לשעון במטרה לסייע לילדים ולמשפחותיהם בהתמודדות עם המחלה והטיפולים. עד היום טיפלה העמותה ביותר מ-20,000 ילדים חולים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: