תגובות

לינץ המוני בכביש אלון: "הכביש היה מרוצף בסלעים, רגמו רכבים מטווח אפס" • צפו

מאות ערבים ופעילים מהרש"פ התפרעו היום (שישי) על כביש אלון בבנימין, וניסו לבצע לינץ' ברכבים יהודים שנקלעו למקום. הפורעים חסמו את הכביש בסלעים ויידו אבנים מטווח אפס. בפורום "מאבק על כל דונם" מאשימים: "התרענו על כך לצה"ל כבר בתחילת השבוע, אך לא נעשה דבר בנושא"

מאות פורעים ערבים מהכפר אל מועייר בבנימין יחד עם פעילים מהועדה למאבק בהתנחלויות של הרשות הפלסטינית, התפרעו היום (שישי) על כביש אלון וניסו לבצע לינץ' ברכבים יהודים שנקלעו למקום.

הפורעים חסמו את הכביש במאות סלעים, ויידו אבנים מטווח אפס לתוך רכבים יהודים שעברו במקום.
רכז הביטחון של הישוב הסמוך שהוקפץ למקום נרגם אף הוא באבנים וחלון רכבו נופץ, יחד עם שמשותיהם של עשרות רכבים יהודים שנסעו בכביש.


אלא שמתברר שהאירוע היה יכול להימנע מראש.
בפורום "מאבק על כל דונם" שעוקב מקרוב אחרי פעילות הרשות הפלסטינית, מספרים כי כבר ביום שני בתחילת השבוע התריעו על ההתפרעות המתוכננת בפני מספר גורמים ממערכת הביטחון, ואף הזהירו כי מדובר בהתפרעות חריגה ויוצאת דופן בגודלה ובעוצמתה.

"לא מדובר בפעילות טרור של מספר נערים בכפר", אומרים בפורום, "אלא בלינץ' המוני מאורגן ומתוכנן היטב – אותו יזמה הועדה למאבק בהתנחלויות ברש"פ בראשות השר מועיד שעבאן, שאיגדה את כל כפרי האזור לצאת למתקפה".

לדבריהם, "כבר בתחילת השבוע זיהינו התארגנות רחבה מאוד בכפר אל מועייר ובכפרי האזור, שנענו לקריאת הרשות הפלסטינית לקיים התפרעות המונית "כנגד המתנחלים" ביום שישי הקרוב"

"התרענו על כך במיידי למספר גורמים במערכת הביטחון ואף העברנו להם חומרי מודיעין ואפילו מודעות רשמיות שהוציאו בכפר, אך נראה שבצה"ל בחרו להתייחס באדישות לאירוע שהפך לקטסטרופה".

את מה שקרה באירוע לאחר מכן, תיאר עמישב מלט, פעיל הפורום שכבר ידע מראש על ההתפרעות המתוכננת והגיע למקום ברגעיה הראשונים: "מאות פורעים ערבים הגיעו על כביש אלון ופשוט יידו אבנים מטווח אפס, כשכל הזמן הזה אין כוחות בשטח מלבד ג'יפ צה"לי אחד שמוצב שם באורח קבע.


סרטון הזמנה להשתתפות בהתפרעות שהועבר לצה"ל כבר בתחילת השבוע.

עשרות רכבים יהודים נקלעו לתוך ההמון הערבי ששעט לעברם, ונאלצו לעלות על מחסומי האבנים שפיזרו הפורעים תוך שהם נרגמים מכל עבר", סיפר מלט.

"לפניי עמדה אישה עם ילדיה שהצליחה להימלט באורח נס ללא פגע והייתה מבוהלת והמומה.
רק אחרי דקות ארוכות שנדמו לנצח הגיעו למקום כוחות נוספים, שגם הם לא פעלו במיידי לסילוק הפורעים שהמשיכו ליידות לעברנו אבנים ואף לתקוף אותנו באבנים ואלות.
אחד הפורעים שהיו גלוי פנים היכה בי באלה, מטרים בודדים מחיילי צה"ל שעמדו בסמוך".

"רק לאחר כחצי שעה, בעקבות הגעתם של עשרות תושבים נוספים להדוף את הפורעים, התחילו החיילים להדוף את הפורעים בחזרה לכפר", ת

יאר מלט את האירוע הדרמטי.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: