תגובות

רשלנות חמורה הובילה למות התינוקת, כעת תובעים הוריה פיצוי של מיליוני שקלים

בתביעה שהגיש עו"ד נתנאל רוט נגד בית החולים 'שיבא' ומשרד הבריאות, הוא תובע בשם הוריה של תינוקת שהלכה לעולמה שבועות אחרי לידתה 2.5 מיליון ₪ בשל רשלנות חמורה שהובילה לטענתם למותה

חודשיים וחצי מלאי סבל וייסורים עברו על התינוקת הקטנה ובני משפחתה מאז שנולדה עם מום לבבי ובעיות שניתן היה לפתור במערכת הבליעה ועד שהשיבה נשמתה ליוצרה בקריסת מערכות, כעת תובעים הוריה פיצויים בסך של 2 וחצי מיליון ₪ מבית החולים 'שיבא' בו הייתה מאושפזת וממשרד הבריאות האחראי על בתי החולים בישראל.


מבלי להיכנס לפירוט יתר של הבעיות הרפואיות והפרוצדורות והטיפולים שעברה התינוקת בחודשי חייה המועטים, הרי שמדובר היה באינספור פעולות והליכים, חלקם התבררו למפרע כמוטעים ומזיקים ולמצער בלתי נדרשים, בעוד שהאבחנה הנכונה הגיעה רק לאחר פרק זמן ממושך ולא היה סיפק בידי הרופאים לייצב את מצבה.

בתביעה שהוגשה באמצעות עו"ד נתנאל רוט לבית המשפט השלום בהרצליה טוענים התובעים, המסתמכים על חוות דעתו של ד"ר גדעון שושני, מנהל מחלקת כירורגיית ילדים לשעבר בבית החולים לילדים "מאייר" של רמב"ם, כי רשלנות חמורה הובילה לכך שהבעיה ממנה הסבלה התינוקת המנוחה לא אובחנה במועד ומשכך לא טופלה כנדרש, מה שהיה מונע בוודאות גבוהה את הסיבוכים וכתוצאה מכך את מותה של הילדה.

מעבר לחוסר האבחון מנה ד"ר שושני שורה של כשלים והתרשלות של הצוות הרפואי בהליכים הרפואיים שבוצעו בהמשך כמו חוסר היערכות מתאים לפרוצדורות שונות ופעולות שבוצעו ללא נוכחות מלאה של הצוות הנדרש והמכשור המתאים, כך שנאלצו להזעיק לביצוע החייאה צוות שלא שהה במקום.

בהמשכה של חוות הדעת המדאיגה מפרט ד"ר שושני שורה של פעולות כירורגיות בהם לא ביצע הצוות הרפואי, לדבריו, את הפעולות בשלמותם וכשל בהשגחה ובמעקב, כאשר בלפחות אחד מן המקרים ניתן לקבוע כי גרמה בסבירות גבוהה לנזק הבלתי הפיך שהביא לפטירתה בסופו של יום. כך שטענת ההורים היא כי הטיפול בתקופת האשפוז היה שגוי ולא הלם את מצבה של בתם התינוקת ועל כן בית החולים ומשרד הבריאות נושאים באחריות התוצאה הטראגית.

בגוף התביעה מונים ההורים את סאת הסבל ועגמת הנפש שהייתה מנת חלקם, פורטים את ההוצאות המרובות שהיו כרוכים בתקופת האשפוז והמוות בהם הוצאות לוויה וקבורה, הפסדי השתכרות, הוצאות רבות מסביב ועוד לצד פיצויים על הנזק וענישה לאחראים על הרשלנות החמורה שהובילה למקרה מוות כה כואב ומייסר, כאשר סך הפיצוי שבית המשפט עתיד לפסוק עשוי להגיע עד כדי 2 וחצי מיליון ₪.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: