תגובות

רצח בלוד: רבאב אבו סיאם, אם לשלוש בנות ומורה בבית ספר – נורתה למוות

שוטרי תחנת לוד פתחו הערב בחקירה מואצת בעקבות אירוע ירי בעיר, בה נורתה למוות תושבת המקום כבת 30.

בשעה 21:13 התקבל דיווח על פצועה מירי בחצר בית ברחוב בן יהודה בלוד. חובשים ופראמדיקים של מד"א דיווחו על אישה כבת 30 עם פציעה חודרת ללא סימני חיים וקבעו את מותה.


‏עימותים התפתחו בזירת הרצח בין ערבים לשוטרים.

המשטרה פתחה בסריקות אחר מבצעי העבירה, לצד איסוף ממצאים בזירה ע"י חוקרי המז"פ במסגרת חקירה שנפתחה.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

‏הנרצחת, רבאב אבו סיאם, אם לשלוש בנות ומורה בבית ספר יסודי, התגרשה לפני כחודשיים והיתה מאויימת בידי הגרוש, היא הגישה תלונות במשטרה והיתה במקלט לנשים – הערב היא נורתה בראשה.

הנרצחת, רבאב אבו סיאם.

ממשטרת ישראל נמסר כי במוקד 100 התקבל לפני זמן קצר דיווח בדבר אירוע ירי על אשה כבת 30 בלוד. עפ"י גורמי רפואה, האשה פונתה אל המרכז הרפואי אסף הרופא במצב אנוש ושם נקבע מותה. המשטרה פתחה בסריקות אחר מבצעי העבירה, לצד איסוף ממצאים בזירה ע"י חוקרי המז"פ במסגרת חקירה שנפתחה.


ממ"ז מרכז – ניצב אבי ביטון קיים כעת הערכת מצב מיוחדת בזירת האירוע ובתחנה, יחד עם פיקוד המחוז ומרחב שפלה, במסגרתה סקרו בפניו את הממצאים שנאספו עד כה, בהיבטי המודיעין, החקירות וניתוח הזירה וסביבותיה.

מפקד המחוז ציין בתום הערכת המצב, כי מדובר באירוע חריג של אלימות קשה כנגד נשים ברחוב הערבי, שייחקר בעדיפות עליונה נוכח החומרה והנסיבות, כאשר חקירת הרצח הוטלה על היחידה הלוחמה בפשיעה של מרחב השפלה.

דברי קצין אח"מ מחוז מרכז – נצ"מ רן בטאט.

חובש בכיר רכוב על אופנוע מד"א איתן שנור סיפר: "הפצועה שכבה כשהיא מחוסרת הכרה וסובלת מפציעה חודרת בגופה. ביצענו בדיקות רפואיות אבל היא הייתה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותה."

צילום: דוברות איחוד הצלה.

אוהד אברהם חובש איחוד הצלה מסר*: "לדברי בני המשפחה היא אותרה בחצר ביתה ללא רוח חיים כתוצאה מאלימות. למרבה הצער נקבע מותה עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבלה".

קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

על פי נתוני המעקב של עמותת יוזמות אברהם:
> בשנת 2022 קיפחו את חייהם 63 ערבים בישראל בנסיבות הקשורות לאלימות ופשיעה, מהם 61 אזרחים ו-2 שאינם אזרחים.
> מבין כלל הקרבנות, 7 הן נשים.
> 53 מהקרבנות נורו למוות.
> 37 מהקרבנות היו עד גיל 30.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: