תגובות

עליית מדרגה בהפגנות בירושלים: מאבטח תועד מכה באלימות ילד – לפחות 4 מפגינים נעצרו • צפו

כמו כמעט בכל ערב בחודשים האחרונים, גם הערב (שני) התקיימה הפגנה של חרדים קיצונים נגד תוואי הרכבת הקלה, שהולך ונבנה ברחוב בר אילן בירושלים.

בתיעוד קשה לצפייה, שצילם כתב חדשות כל העולם – איתמר כרמון, נראה מאבטח של חברת צוות 5, מכה באכזריות ילד קטן שנמצא במקום, בעוד שוטרים שנמצאים סמוך אליהם, מסתכלים ואינם עושים דבר.


התיעוד שמעורר זעם כבד ברשתות החברתיות, צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.

"מטילים אימה על הציבור": 'מאבטחי' עבודות הרכבת הקלה תקפו עיתונאים – בגיבוי השוטרים • צפו

במהלך ההפגנה, מפרי הסדר חסמו את ציר התנועה וחלקם התפרעו, הפרו את הסדר ונכנסו לאתר העבודות באופן מסוכן ובניסיון לחסום את כלי העבודה במכוון ולשבש את העבודות במקום.

פח שהוצת בהפגנה, צילום: יהוידע בן ציון – חדשות כל העולם.

מספר פחים באזור הוצתו ונגרם נזק לגדרות באתר העבודות כתוצאה מהפרות הסדר. לפחות ארבעה חשודים בגין הפרת הסדר הציבורי והם הועברו לחקירה במשטרה.

מכתזית משפרציה מים כחולים לעבר המפגינים, צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.

ממשטרת ישראל נמסר: "במהלך השעתיים האחרונות, החלה הפרת סדר והתפרעות ברחוב בר אילן בירושלים, בסמוך לתוואי עבודות הרכבת הקלה בהשתתפות מאות.


מפרי הסדר חסמו את ציר התנועה וחלקם, בהם גם ילדים קטנים, התפרעו, הפרו את הסדר ונכנסו לאתר העבודות באופן מסוכן ובניסיון לחסום את כלי העבודה במכוון ולשבש את העבודות במקום. בתוך כך הוצתו פחים באזור, בוצעו פרובקציות ונשמעו גידופים מצד מפרי הסדר. בנוסף נגרם נזק לגדרות באתר העבודות כתוצאה מהפרות הסדר.

כוחות משטרה שהוזעקו למקום החלו לפעול להשבת הסדר ולהדוף את מפרי הסדר מאתר העבודות ותיק התנועה, תוך שימוש באמצעים לפיזור הפרות סדר. עד כה נעצרו ארבעה חשודים בגין הפרת הסדר הציבורי והם הועברו לחקירה במשטרה. הכוחות ממשיכים לפעול גם בשעה זו לשמירת הסדר במקום.

שוטר דוחף בחוזקה אדם שעומד במדרכה. צילום: איתמר כרמון – חדדות כל העולם.

במהלך התקופה האחרונה עצרה המשטרה באזור עשרות מתפרעים ומפרי סדר שכל תכליתם הינה: לגרום לנזק ולחבל בעבודות במקום. כמו כן הוגשו בשבועות האחרונים בתום חקירות המשטרה כתבי אישום רבים נגד מעורבים באירועי אלימות, ונדליזם והפרת הסדר הציבורי באזור, לצד תביעות נזיקיות במקרים המתאימים ע״י הגורמים הרלוונטיים."

ההפגנות נגד הרכבת הקלה: הוגשו 12 כתבי אישום נגד מפגינים שנעצרו בירושלים

עוד הוסיפו כי "המשטרה תמשיך לאפשר את חופש המחאה כחוק, אולם לא תאפשר הפרת סדר הציבורי, התפרעויות וונדליזם בניגוד לחוק. לצערנו אנו נתקלים פעם אחר פעם בהתנהלות פסולה, חריגה ובחוסר אחריות קיצוני של אותם הורים המעודדים את ילדיהם קטנים או מאפשרים להם להיכנס לאתר עבודות ולחסום בגופם כלי עבודה כבדים, באופן שאינו בטיחותי ועלול לסכן את שלומם ובטחונם. נמשיך לפעול לשמירה על החוק, הסדר וקיום העבודות במקום כסדרם."

קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

בעקבות התיעוד הקשה, פנה שי גליק מנכ"ל בצלמו לממ"ז ירושלים ניצב דורון תורגמן בדרישה להורות על מעצר וחקירת המאבטח.

בנוסף הוא דרש לחדד את ההנחיות שאסור למאבטחים לפגוע באזרחים.

במכתבו הדגיש גליק שאכן מדובר במפגינים שפוגעים בסדר הציבורי וחובה למצות עימם את הדין אולם לא כך הדרך.

על משטרת ישראל והפרקליטות לפעול בכלים משפטיים והרתעתיים מול מפרי הסדר הראשים כולל תביעות כלכליות מעצר עד תום ההליכים מעצרי בית הגשת כתבי אישום ועוד.

אסור שהדבר יאפשר הפרטה של משטרת ישראל לידי חברה פרטית והכאת ילדים קטנים בני שש.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: