תגובות

ההפגנות נגד הרכבת הקלה: היום הוגשו 12 כתבי אישום נגד מפגינים שנעצרו בירושלים

פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הגישה היום כתב אישום נגד שבעה מפגינים חרדים שהתפרצו לאתר עבודות הרכבת הקלה בבר אילן בי-ם לפני כחודש וכנגד חמישה מפגינים נוספים שהתפרצו לאתר עבודות הרכבת הקלה בי-ם לפני כשבוע. בסה"כ הוגשו היום 12 כתבי אישום נגד מפגיני הרכבת ביניהם תושבי ביתר, בית שמש וירושלים.

על ההפגנה מלפני חודש, הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד שבעה נאשמים תושבי ירושלים וביתר עלית כבני 26-19, מנשה מינצברג, שמעון קלפהולץ, נחמן פוקס, אברהם יוסף מרגלית, אליהו שרגא גודלבסקי, שמעון זילבר ויהודה שטרנפלד, וזאת לאחר שהתפרצו לאתר העבודה של פיתוח קו הרכבת הקלה בירושלים.

על פי כתב האישום, בזמן שהתקיימו הפגנות המוניות בסמוך לאתר העבודות לפיתוח קו הרכבת הקלה ברחוב בר אילן, נכנסו הנאשמים לאתר העבודה והתיישבו בו וזאת כדי למנוע את המשך עבודות הפיתוח. הנאשמים לא עזבו את המקום למרות קריאות חוזרות של השוטרים כי יתפנו מהמקום. לאחר זמן מה, משהפצרות השוטרים לא הועילו, פונו הנאשמים בכוח מאתר העבודה על ידי שוטרים ונעצרו. לאחר מעצרם, סרבו שניים מהנאשמים להזדהות בפני חוקרי המשטרה.


כתב האישום מייחס לנאשמים ביצוע עבירות של הסגת גבול כדי לעבור עבירה והפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו.

על הההפגנה מלפני כשבוע, הפרקליטות הגישה היום לבית משפט השלום בעיר, חמישה כתבי אישום נגד אלעזר גליק (25), יצחק זאב קויפמן (33), אברהם צבי לדרמן (25), שמעון שפירא (22) ובצלאל לדרמן (20) תושבי ירושלים ובית שמש, וזאת לאחר שהתפרצו לאתר העבודות של פיתוח קו הרכבת הקלה בירושלים.

על פי כתבי האישום, במהלך הפגנות המוניות שהתקיימו בסמוך לאתר העבודות לפיתוח קו הרכבת הקלה ברחוב בר אילן, נכנסו שניים מהנאשמים לאתר העבודות והתיישבו בתוך בור על מנת למנוע את המשך עבודות הפיתוח. וזאת למרות שנגד אחד הנאשמים היה קיים צו משפטי האוסר עליו להימצא באתר העבודות ולהשתתף בהתקהלות לא חוקית. הנאשמים, שהחזיקו בידיהם טלית ותפילין למקרה שייעצרו, לא עזבו את המקום למרות קריאותיהם של השוטרים כי יתפנו מהמקום. לאחר זמן מה פונו הנאשמים על ידי השוטרים מאתר העבודות ונעצרו. יום לאחר מכן התקיימה התפרעות המונית בסמוך לאתר העבודות לפיתוח קו הרכבת הקלה, במהלך ההתפרעות פרצו שלושה מהנאשמים לאתר העבודות, התיישבו בו וסרבו להתפנות ממנו. זאת למרות שנגד שניים מהם היה קיים צו שעל פיו, בין היתר, חל עליהם איסור להגיע לאתר עבודות הרכבת הקלה. הנאשמים, שהחזיקו בידיהם טלית ותפילין למקרה שייעצרו, פונו מהמקום ונעצרו.

כתבי האישום מייחסים לנאשמים (כל אחד על פי חלקו) ביצוע עבירות של התפרעות, הסגת גבול כדי לעבור עבירה, הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו, הפרת הוראה חוקית והתקהלות אסורה.

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות על מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.(צילום: יהוידע בן ציון – חדשות כל העולם).

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: