תגובות

הצתת רכבו של הרב דב ליאור בבית אורות: משטרת ישראל עצרה חשוד – צפו ברגע המעצר

אתמול בשעות הבוקר, הוצת רכבו של הרב דב ליאור תושב הר הזיתים בירושלים וכתוצאה מכך, נגרם נזק כבד לרכבו. באירוע לא היו נפגעים.

בעקבות המקרה, נפתחה חקירה בתחנת שלם של מחוז ירושלים ובמהרה התחקו חוקרי המשטרה אחר זהות החשוד במעשה. היום לפנות בוקר, בפעילות של תחנת שלם עם מסתערבים של מג״ב נעצר החשוד, ערבי בן 57 תושב מזרח ירושלים.


מהחקירה עולה כי עפ״י החשד, החשוד הצית את הרכב באמצעות חומר דליק וכתוצאה מכך גרם לנזק כבד לרכב. בנוסף מחקירתו עולה כי קודם להצתת הרכב, החשוד ניסה להצית רכב באותו המקום ללא הצלחה, וחזר בשעות הבוקר על מנת לבצע את זממו.

החשוד יובא הערב לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו והמשטרה תפעל למצות עמו את הדין.

ממשטרת ישרטל נמסר כי "רק בשבועות האחרונים, עצרו שוטרי מחוז ירושלים חשודים שניסו להצית רכבי הסעות בסילוואן, ובזכות תושיית השוטרים שאיבטחו באזור, סוכלה מזימתם. בסיום החקירה הוגשו כתבי אישום נגד המעורבים."

בתוך כך, ראש העיר ירושלים משה ליאון שוחח לפני כניסת השבת עם הרב דב ליאור לאחר שמחבלים הציתו בסוף בשבוע האחרון את רכבו.

ליאון חיזק את ידיו של הרב ואמר כי מדובר במעשה נפשע והעיר ירושלים לא תשלים עם האלימות הזו.


ליאון אמר לרב ליאור כי עיריית ירושלים יחד עם משטרת ישראל וכוחות הבטחון יעשו מאמצים כדי להגביר את הבטחון באזור שכונת בית הרכס שבהר הזיתים.

"בראייתי, תושבי בית האורות שבשכונת הרכס בהר הזיתים הם חלוצים שהולכים לפני המחנה, הנחיתי את אגף הבטחון של עיריית ירושלים לסייר במקום כדי להבטיח שכל צורך בטחוני הנחוץ לשלומם של התושבים יקבל מענה מיטבי ומיידי" אמר ליאון לרב ואיחל לו בריאות איתנה ואריכות ימים ושנים בעשייה תורנית וציבורית עשירה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: