תגובות

טרגדיה במסיבה: בולען נפער תחת בריכה בבית בכרמי יוסף – נעדר אותר ללא רוח חיים • תיעוד

מסיבת הבריכה יצאה משליטה – מתרחץ אותר ללא רוח חיים: בשעה 14:40 התקבל דיווח על בור שנפער בקרקעית בריכה פרטית בחצר בית בבכרמי יוסף שבשפלה. 2 רוחצים נלכדו במקום כאשר אחד מהם חילץ את עצמו.

חוגגים במים והמתנפחים נשאבים לבור. תיעוד רגע הקריסה בבריכה.

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול ופינו לבי"ח קפלן גבר בן 34 במצב קל בהכרה מלאה עם חבלות קלות. כ-15 מהנוכחים שלקו בחרדה טופלו במקום. לוחמי האש בסיוע יחידות חילוץ וכלבנים ערכו סריקות במשך כארבע שעות, עד שאיתרו את הנעדר, גבר בן 32, ללא רוח חיים.


כלב מיחידת הכלבנים של יחל"צ של פיקוד העורף נכנס לפיר התעלות שעליו מצלמה.

כוחות משטרה גדולים, יחד עם חוקרי מז״פ, מד״א, כב״א ופקע"ר פעלו במקום. במהלך הערכת מצב שקיים מפקד המרחב סקרו בפניו הנציגים את הפעולות המבצעיות שנערכו עד כה, כל גוף עפ"י תחומי האחריות ויכולותיו המקצועיות, לצד ניתוח פעולות עתידיות, שתכליתן בראש ובראשונה הצלת חיים. הרקע והנסיבות בחקירה.

מפקד האירוע טפסר/מ אורן שישיצקי מספר על שאירע, קרדיט: תיעוד כב"ה.

אחרי שאותר בעומק של 13 מטרים הותר לפרסום כי ההרוג הוא כליל קמחי ז״ל שלמד בתיכון כצנלסון בכפר סבא, בוגר המכרז הבינתחומי ועסק בשיווק.

ראש עיריית כפר סבא רפי סער מסר כי מדובר בטרגדיה נוראית: ״כליל קמחי, בן עירנו, אדם אהוב ומיוחד, יצא לבלות באירוע חברה ונהרג כתוצאה מתשתיות לקויות. כליל נהרג והוא רק בן 32. כל כך עצוב וכל כך מיותר. שבוע קשה מאוד עבר על עירנו. תנחומיי למשפחתו היקרה לליבי, יהי זכרו ברוך״.

ההרוג – ‏כליל קמחי ז"ל.
קרדיט: תיעוד כב"ה.

חובש רפואת חירום במד"א אורי דמארי שהגיע למקום רכוב על אופנוע מד"א סיפר: "מדובר באירוע חריג מאוד. כשהגעתי למקום ראיתי בור שנפער בתחתית הבריכה הריקה. אנשים שהיו במקום סיפרו לי שלפתע נפער הבור ובתוך שניות בודדות כל המים של הבריכה נשאבו פנימה. גבר בן 34 שחילץ את עצמו מתוך הבור ישב מחוץ לבריכה כשהוא נסער. הוא סבל מחבלות קלות בראשו ובגפיים ולאחר טיפול רפואי פינינו אותו לבית החולים. האנשים שהיו במקום מכירים אחד את השני ודיווחו לנו שיש אדם אחד שנעדר וכוחות מיוחדים של הכיבוי פועלים כרגע על מנת לאתר ולחלץ אותו מתוך הבור."


צילום: דוברות כבאות והצלה.

מאיר זנדר חובש איחוד הצלה מסר: "מדובר בזירה מורכבת. לדברי המתרחצים תוך כדי שהותם בבריכה נפער בולען בבריכה ובעקבות כך גבר כבן 30 נלכד בהריסות. כוחות כיבוי פעלו לחילוץ גופתו ולמרבה הצער נקבע מותו בתום פעולות החילוץ".

מרדכי כהנא חובש נוסף של איחוד הצלה מסר: "צוותי חוסן – היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה העניקו סיוע למספר נפגעי חרדה ששהו בבריכה בזמן התרחשות האירוע".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: