16 שנה אחרי הפיגוע: ‏נעצר מחבל שהיה מעורב ברצח חייל צה"ל אושר דמרי ז"ל

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הבטחון הכללי בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל, נחשפה וסוכלה בחודשים האחרונים תשתית של פעילי טרור צבאיים מאזור שכם.

במסגרת פעילות לפענוח פיגועי ירי באיזור קבר יוסף בשכם, במהלך חודש מאי 2022 נעצר עלאם אלראעי – בן 42, תושב שכם, פעיל תנזים צבאי.


במסגרת החקירה בשב״כ עלה כי עלאם כי גוייס על ידי תושב רצועת עזה (מחמד מאדי) לביצוע פעילות טרור צבאית באיו"ש, וכי במסגרת האמור – גייס פעילים נוספים כחברי חולייתו למימוש פעילות טרור צבאית נגד מטרות ישראליות, וקיבל לידיו כספי טרור לטובת קידום פעילות זו.

בחקירה עלה כי במהלך חודש אפריל 22' היה עלאם מעורב באישורם של שני פיגועי ירי במתחם קבר יוסף וגזרת שכם.

במסגרת החקירה נאספו ראיות גם ביחס למעורבותו של עלאם בחוליית תנזים צבאית שביצעה מספר פיגועים כנגד כוחות צה"ל בשכם בין השנים 2005-2007.

בתוך כך עלה כי נטל חלק בחוליה אשר היתה אחראית על ביצוע פיגוע מטען כנגד כוח צה"ל שפעל בקסבה בשכם ב- 17/07/2006, במהלכו נהרג סמ"ר אושר דמרי ז"ל ונפצעו מספר חיילים נוספים.

כן עלה בחקירה בשב״כ כי עלאם השתתף, יחד עם נוספים, בעשרות אירועים של ירי לעבר כוחות צה"ל, ובהטמנת מטעני חבלה הניתנים להפעלה מרחוק כנגד כוחות הביטחון, בשילוב ירי לעבר הכוחות לאחר הפעלת המטענים, באופן שהביא לפציעתם של חיילים.


החקירה לוותה מתחילתה ובאופן צמוד על ידי התביעה הצבאית. לאחר בחינת חומר החקירה, תגיש התביעה הצבאית היום כתב אישום חמור נגד עלאם, המייחס לו מספר רב של עבירות ביטחוניות חמורות, ובראשן רצח החייל אושר דמרי ז"ל.

משירות הבטחון הכללי נמסר כי "יחד עם גופי הביטחון, נמשיך לפעול לסיכול פעילות טרור כלפי אזרחי ישראל, ולחתור לפענוח פיגועים ולהעמדתם לדין של המפגעים גם בחלוף השנים."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: