תגובות

שגרירות אוקראינה במולדובה: "לא תהיה מניעה להגיע לאומן לראש השנה" • צפו

בשולחן עגול בהשתתפות שגרירות אוקראינה, שגרירות ארצות הברית במולדובה, נציגי גופי הבטחון וההגירה, הקהילה היהודית, יו״ר איחוד ברסלב באומן ונציגי החסידות סוכמו דרכי ההגעה לשמירה על בטיחות המתפללים הרבים שמגיעים לאומן ● יוזם המפגש רבה של מולדובה הרב פנחס זלצמן: "סוכם כי הגורמים הנוגעים בדבר יעשו את כל המאמצים לאפשר הגעה בטוחה לאומן בראש השנה".

בקישינב, בירת מולדובה נערך היום מפגש שולחן עגול בהשתתפות נציגי מדינות וגופים רבים, על מנת לסכם את ההיערכות ודרכי ההגעה של חסידי ברסלב לאומן לראש השנה. את הפגישה, יזם הרב פנחס זלצמן רבה של מולדובה, זאת על רקע ההיכרות המעמיקה שלו עם גופי הבטחון המולדביים והאוקראינים ונציגי המדינות שיכולות לסייע בפתרון המשבר.

בפגישה שאירח היום הרב זלצמן, השתתפו בכירים משגרירות ארצות הברית בראשות סגן השגריר ויועצו הפוליטי, סגן השגריר האוקראיני במולדובה מר ולדימיר מנזולה, יו"ר איחוד ברסלב הרב נתן בן נון, נציגי איחוד הצלה באומן ומטה הלוגיסטיקה, ר׳ לוי יצחק גבירץ ור׳ ישראל צבי גבירץ מדרך צדיקים, נציגי חברות התעופה המולדביות אייר מולדובה והיי סקיי, נציגי רשויות ההגירה וכוחות הבטחון בגבולות של מולדובה.


הרב זלצמן הציג את הערכות המומחים לפיהם רוב חסידי ברסלב שיגיעו לאומן לראש השנה ינחתו במולדובה, זאת לאור הקירבה היחסית לאומן והגבול הארוך בין אוקראינה למולדובה. הרב זלצמן הסביר לנוכחים את החשיבות והמחוייבות הרבה להגעה לראש השנה לאומן בקרב חסידי ברסלב, ואת מסירות הנפש להוראתו של רבי נחמן מברסלב זיע"א.

סגן שגריר אוקראינה במולדובה הבהיר לנציגי חסידות ברסלב כי מדינתו לא תמנע את כניסת חסידי ברסלב, וכי כרגע לא מתוכנן כל שינוי במדיניות. הדיפלומט האוקראיני אף הצהיר כי יסייע לחסידי ברסלב בכל מה שיצטרכו את עזרת השגרירות. גם הדיפלומטים האמריקאים הביעו את נכונותם לסייע על מנת לפתור את הבעיות הבירוקרטיות ולסייע באתגרים הבטחוניים הצפויים לאור המצב המתוח באזור.

יו״ר איחוד ברסלב באומן הרב נתן בן נון הציג בפני המשתתפים את חשיבות הנסיעה ואת האתגרים הרבים וכן הודה לרבה של מולדובה הרב פנחס זלצמן על הירתמותו למען הנוסעים הרבים בסיוע הומניטרי ובפעילות מול הממשל וגופי הביטחון.

נציגי איחוד הצלה, שצברו היכרות רבה בפעילות במולדובה ואוקראינה בתקופת המלחמה, הציגו את ההערכות שלהם לקראת הגעת חסידי ברסלב בראש השנה. עוד סוכם כי תופעל נקודת מודיעין משותפת עם מידע בעברית לטובת הנוחתים, ויפתח מתחם הכנסת אורחים בסמוך לשדה התעופה הבינלאומי של מולדובה בקישינב וכן במעברי הגבול.

לדברי רבה של מולדובה הרב פנחס זלצמן: "לנוכח החשיבות הרבה בנסיעה לאומן בראש השנה, השלטונות במולדובה הביעו את נכונותם לעזור במאור פנים. השולחן העגול הנוכחי שריכז את כל הגורמים הרלוונטים, הינו המפגש הראשון בסדרת פגישות שנועדו להבטיח את בטחונם ושלומם של חסידי ברסלב שיגיעו לאומן בראש השנה דרך מולדובה. הקהילה היהודית של מולדובה, תסייע לחסידי ברסלב במגוון היבטים כולל אש"ל ושינוע".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: