תגובות

מבצע בלב השכונה: מסתערבים אילצו למחוק והכו עוברי אורח שתיעדו תאונה בה היו מעורבים

הלילה (שלישי) רכב סוואנה של לוחמי ימ״ס (יחידת המסתערבים במשמר הגבול) היה מעורב בתאונת דרכים ברחוב ארץ חפץ פינת שמעון הצדיק בשכונת שמואל הנביא בירושלים. ההולך רגל שנפצע באורח קל, דפק על הרכב וצעק עליהם שיסעו יותר לאט, הלוחמים יצאו מהרכב ובמקום להעניק טיפול רפואי, רדפו אחרי הפצוע והכו אותו.

לאחר מכן הם ניסו להמלט מהמקום – ולאחר שזה לא צלח, הלוחמים הזמינו כוח מסתערבים נוסף, תיאמו גירסאות והחלו לטשטש ראיות.


הצעיר שנפצע ודימם, פונה לבית החולים להמשך טיפול.

עד ראיה שתיעד את הזירה, סיפר לחדשות כל העולם כי אולץ על ידי הלוחמים למחוק כל התיעוד שיש ברשותו.

אזרחים נוספים שהבחינו במחזה הלא שגרתי תיעדו את הזירה ושלחו לחדשות כל העולם מסרו, כי הלוחמים זיהו צלם נוסף והחלו לאיים ולהכות אותו במטרה שימחק את הסרטונים שצולמו.

הרגעים שהלוחמים ביקשו למחוק את הסרטונים, צילום: חדשות כל העולם.

חייל משוחרר תושב חו"ל, שתיעד את שאירע, סירב למחוק את התיעודים עד שיזדהו בפניו. לאחר שהגיע ניידת משטרה למקום הוא עוכב וסירב עדיין למחוק בטענה שאין שום מניע לצלם לוחמים כאשר פניהם מכוסות.

כתבי חדשות כל העולם, זאבי וידבסקי ואיתמר כהן, שהגיעו למקום ראו כי השוטר הכריח את האדם לפתוח את מכשיר הנייד ולמחוק את כל התיעודים מהאירוע.


גם בזמן שכתב חדשות כל העולם תיעד את הזירה, לוחמים שהיו במקום הזהירו אותו שלא לצלם את הזירה.

צילום: איתמר כהן – חדשות כל העולם.

משטרת ישראל נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען לא מדובר בתאונת דרכים אלא בעיכוב יזום של חשוד ושחרורו בשטח לאחר שהקניט וקילל את הלוחמים בזמן שעצרו ברכבם ואפשרו לו זכות קדימה בעת חצייה במעבר חצייה".


תגובות לכתבה:

  1. אלי

    מאז שביבי עשה את הסגרים ונתן את הכוח לשוטרים הם מרגישים בעלי הבית במדינה ובדיוק שבנט נכנס נעלמה הקורונה וברוך ה מתפללים במנין

כתיבת תגובה: