דרמה בבית המשפט: שפי פז לשופט – "לא מכירה בסמכותכם לשפוט אותי"

בבית משפט השלום בתל אביב מתקיימת בשעה זו הקראת כתב האישום נגד שפי פז, דורון אברהמי ופעיל נוסף של החזית לשחרור דרום תל אביב. בפתח הדיון אמרה שפי פז לשופט: "ביום חמישי – 6 ביוני 1946 – עמדה לוחמת הלח״י הצעירה גאולה כהן למשפט בבית דין של המנדט הבריטי. זו הייתה תשובתה על כתב האישום, שאני גאה לצטט מילה במילה: 'אין אני מוצאת לנחוץ כלל לענות על כתב אַשמה זה. הודאה או אי הודאה באה רק כשעומדים בפני בית משפט שמכירים בזכותו לשפוט ולדון. הַאַשָמָה קיימת רק במקום שקיימת גם זכות לנאשם להאשים'. גאולה כהן דיברה על שלטון זר. אני מדברת על שלטון שמסר את ביתי לזרים.

מי שצריך לעמוד למשפט זו לא אני אלא המדינה, שוויתרה על ריבונותה בשכונות דרום תל אביב והפקירה אותי לחיות כמיעוט אתני


באקס־טריטוריה של זרות, עוינות ופשיעה.
לבית המשפט המייצג את המדינה, אשר נטלה מאיתנו את הזכות לחיים של כבוד וחירות, אין זכות מוסרית להאשים אותי. יש לו רק כוח לרדוף ולדכא את המחאה הצודקת של אזרחים שהופשטו מאזרחותם. אני כופרת בסמכותו של בית המשפט הזה לשפוט אותי. אי לכך אני מסרבת לענות על כתב האישום."

דורון אברהמי אמר לשופט: "לפני 64 שנים ההורים שלי עלו מפרס בגלל שהם היו נרדפים שם וידעו שיהיו בטוחים כאן. גדלנו וחונכנו בדרום תל אביב, כאשר בשלב מסויים מדינת ישראל, משטרת ישראל ובתי המשפט הפקירו אותנו לידי ההסתננות הלא חוקית. הבטחון האישי שלנו אפסי ואין מי שיגן עלינו. אני קמתי להגן על עתיד ילדיי ועל עתיד תושבי דרום תל אביב.

ההיגיון הבריא אומר שמי שסלח פעם אחרי פעם למסתננים על הפשעים שלהם, לא יכול היום לשפוט אותי על ההגנה על הבית שלי.
הילדים שלי לא יחיו כמו בגולה, אלא כיהודים וישראלים גאים".

כזכור כתב האישום נגד פז, אברהמי ופעיל נוסף כולל 13 סעיפי אישום שונים ביניהם אישומים בקשירת קשר לביצוע עוון, השחתת פני מקרקעין, הפרת הוראה חוקית ועוד. בין היתר, כוללים סעיפי האישום גרפיטי על הכביש בסמוך לביתה של נשיאת בית משפט העליון אסתר חיות וכן גרפיטי על הכביש בסמוך לביתו של שופט בית משפט העליון עוזי פוגלמן.(בתמונה: שפי פז בבית המשפט. קרדיט החזית לשחרור דרום תל אביב).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: