מה גרם לסעודיה ולאיחוד האמירויות לקנות מישראל מונה גז? צפו בטכנולוגיה החדשנית

מונה גז חכם מבוסס IoT שפיתחה אנדרומדה גז טק בשיתוף עם אמישראגז וחברת פלאפון נמכר לאחרונה לסעודיה, דובאי ואיחוד האמירויות. המונה החכם מציג את צריכת הגז המדויקת, מודיע לפני שבלון הגז עומד להסתיים ואף מתריע על סכנות בטיחותיות כמו דליפה, חיבור לא נכון וגניבת בלון גז.

הבעיה של חוסר היכולת לדעת כמה גז נשאר בבלון הגז היא אוניברסלית ומטרידה צרכנים בכל העולם. מסתבר שלא רק את הישראלים מעצבן להתקע בלי יכולת לבשל דווקא כשמגיעים אורחים ולכן מונה גז חכם תוצרת כחול לבן, שפיתוחו הושלם לפני כשלושה חודשים והוא כבר זכה לייצר עניין רב בישראל, יהיה זמין גם לצרכנים במדינות נוספות בעולם.

מונה הגז החכם שפיתחה חברת אנדרומדה גז טק בשיתוף עם אמישראגז ופלאפון מבוסס על פתרון IoT וכולל שני סוגי מוצר: מונה פרטי לבלוני גז ומונה משותף לבניינים בהם יש צובר גז.
המונה החכם מכיל Sim מתקדם של חברת מונוגוטו, המשווק על ידי חברת פלאפון, שמתחבר דרך קישוריות סלולרית לפלטפורמת ניהול התקני IoT מבוססת ענן.

מונה הגז החכם הביתי מורכב מסנסורים המותקנים על ברז הגז של הדירה, המונה מנטר כמה גז יש בכל בלון בזמן אמת והלקוח יכול לראות זאת באפליקציה. ברגע שהגז עומד להיגמר, נשלחת התרעה ללקוח באמצעות אפליקציה על כך שהבלון עומד להיגמר ויש להזמין חדש. במידה ושני בלוני גז מחוברים למונה החכם, הוא יבצע החלפה בין בלון גז אחד שנגמר לבלון גז השני שמלא , ללא צורך מגע יד אדם, כך שצריכת הגז תחל מבלון הגז המלא.

מונה הגז החכם המשותף מורכב מסנסורים המותקנים על ברז צובר הגז ועל מונה של כל דייר מדיירי הבניין. המונה מנטר את הצריכה של כלל הבניין ושל כל דייר בנפרד ומחובר למערכות חברת הגז, כך שכל דייר ישלם בדיוק על כמות הגז שהוא צורך ולא על ידי אומדנים שמבוצעים על ידי חברות הגז.

הדייר יכול לראות בכל רגע נתון כמה גז הוא צורך ואין הגבלה על מספר הדיירים שיכולים להשתמש במונה הגז החכם המשותף. הגישה למדידת צריכת הגז באפליקציה מוגבלת רק לדייר הדירה, כך שדיירים אחרים לא חשופים לכמות הצריכה של שכניהם.

שני הדגמים של המונים החכמים מתריעים גם על אירועים בטיחותיים כמו דליפה, חיבור לא נכון, גניבת בלון, רעידות אדמה.

באפליקציית המונה החכם תהיה אפשרות להזמין בלון גז חדש מכל חברות הגז והדבר יתרום לתחרות אמיתית בין חברות הגז על מחיר הבלון.

שני סוגי המונים החכמים סיימו פיילוט מוצלח בישראל לפני שלושה חודשים עם חברת אמישראגז, שנרתמה לקדם את המוצרים החדשים מתוך שאיפה להוביל חדשנות ותחרות בענף הגז.

כעת המוצרים נמצאים בייצור המוני והם החלו להמכר בישראל ללקוחות אמישראגז בעלות חד פעמית של כ-300-450 ₪ למשפחה ובימים הקרובים יישלחו מאות אלפי מונים חכמים לסעודיה, דובאי, איחוד האמירויות, ארה"ב, הודו וצי'לה בעקבות הסכמים שנחתמו מול חברות הגז המקומיות

"אנו נמצאים בתחילתה של מהפכה שבה הכוח יעבור לצרכנים שיוכלו לדעת , לנהל ולבקר את ממשק הגז שלהם וייהנו סוף סוף מתחרות אמיתית על מחיר הגז שהם צורכים" מסביר עידו חדד, מנכ"ל ובעלי אנדרומדה גז. "אנו גאים שהמוצר כחול לבן שפיתחנו יסייע לא רק לצרכנים הישראלים אלא לצרכנים בכל העולם לשלוט על צריכת הגז שלהם"

"הפתרון שגובש משלב בין צורך קיים ומתבקש של צרכני הגז במשך שנים, לבין חדשנות טכנולוגית מוסיף גיא שנקמן סמנכ"ל החטיבה העסקית בפלאפון "וזאת דוגמה נוספת למהפכת ה IoT שתשפיע ותקל על חיינו בכל תחום והפעם בתחום שנוגע לכל משק בית לא רק בישראל, אלא בכל העולם".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: