תגובות

מהיום אין סיורים במנהרות הכותל • מה גרם לעובדי המקום לערוך שביתה?

ההסתדרות הכריזה על שביתה בקרן למורשת הכותל; הופסקו הסיורים במנהרות הכותל. השביתה הוכרזה על רקע מבוי סתום במו"מ לחתימה על הסכם קיבוצי לעובדים, פגיעה בתנאי העבודה ומעבר להעסקה באמצעות חברות כוח אדם • יו"ר מרחב ירושלים בהסתדרות, דני בונפיל: "הם הפכו את העובדים לעבדים. העובדים מקבלים את המשכורות הנמוכות ביותר במשק".

ההסתדרות הכריזה הבוקר על שביתה בקרן למורשת הכותל המערבי, שתימשך מספר שעות. בהמשך יישקלו צעדים נוספים. השביתה רלוונטית לכ-600 עובדות ועובדים ובמסגרתה הופסקו הסיורים במנהרות הכותל והעבודות במשרדי הנהלת הקרן.

לפני יותר משבועיים הוכרז סכסוך עבודה במקום, בעקבות מבוי סתום במשא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי ראשון שישפר את תנאי התעסוקה של עובדי הקרן, וכן פגיעה בתנאי העבודה ומעבר להעסקת עובדים באמצעות חברות כוח אדם.


הקרן למורשת הכותל המערבי עוסקת בביצוע עבודות פיתוח, שימור ואחזקה של הכותל המערבי, ניהול החפירות במנהרות הכותל, הצגת תערוכות והוצאת פרסומים הקשורים לכותל.

בעילות לסכסוך העבודה שהוכרז בקרן צוין כי: "המעסיק מתנהל בסחבת מכוונת ובחוסר תום לב במשא ומתן, ומסרב באופן עיקש לכל הצעה מצד נציגות העובדים. המעסיק פוגע בתנאי העבודה של העובדים בכך שהוא משנה באופן חד-צדדי את שכרם והיקף משרתם". עוד צוין כי המעסיק קולט עובדים חדשים באמצעות חברות כוח אדם בתפקידים שאוישו קודם על ידי עובדי הקרן, וכי ישנה "התנכלות המעסיק לחברי ועד העובדים, במטרה להחליש את כוחה של נציגות העובדים ולפגוע ביחסי העבודה הקיבוציים".


יו"ר מרחב ירושלים בהסתדרות, דני בונפיל, מסר: "הם הפכו את העובדים לעבדים. העובדים מקבלים את המשכורות הנמוכות ביותר במשק, ובשנים האחרונות אנו מנסים להגיע להסכם קיבוצי, אך ההנהלה עושה הכל כדי לא לאפשר זאת. לכן, לא הייתה לי ברירה אלא להשבית את המקום לכמה שעות, ולאחר מכן, אם נצטרך, גם לכמה ימים".

יו"ר ועד עובדי הקרן למורשת הכותל המערבי, אמיר תשובה, אמר: "אנחנו רוצים להגיע להסכם קיבוצי, אך ההנהלה 'מורחת' אותנו כבר ארבע שנים. בארבע השנים הללו החליפו כ-80% מהעובדים והביאו עובדי חברות כוח אדם. מתנכלים לוועד, נותנים לנו להרגיש לא רצויים, ולא מוכנים לשתף איתנו פעולה. היועצים מקבלים מיליונים והעובדים נשארים עניים".


צילום: דניאל ריחניאן – חדשות כל העולם.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: