תגובות

אוטובוס מלא בנוסעים הידרדר בכביש 1 – תיעוד החילוץ וגם מה גרם לנהג לאבד שליטה?

צוותי רפואה וחירום הוזעקו לכביש 1 לכיוון ירושלים סמוך למחלף ענבה בעקבות דיווח על אוטובוס שהתדרדר. חובשים ופראמדיקים שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי וסיוע בחילוץ לכ-40 נוסעים שהיו באוטובוס, כולם בהכרה מלאה כאשר חלק מהנוסעים סובלים מחבלות קלות וחלק מחבלות יבשות בלבד.


קרדיט צילומים: תיעוד מבצעי כב"ה.

בשעה 08:20 התקבל דיווח על אוטובוס פרטי עם כ- 40 נוסעים מבוגרים, שסטה מהכביש ונוטה על צידו, בשדה בצד הדרך, בכביש 1 לכיוון ירושלים סמוך למחלף ענבה. חובשים ופראמדיקים שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי ופינו לבתי החולים 9 פצועים במצב קל: 4 לבי"ח שמיר-אסף הרופא, 3 לבי"ח קפלן ו-2 לבי"ח שערי צדק.

בוחני התנועה של מרחב שפלה פתחו לפני זמן קצר בחקירת נסיבות תאונת, האירוע ככל הנראה קרה כאשר נהג האוטובוס נתקע בגדר ההפרדה, איבד שליטה ועף ילד עם הנוסעים לתעלה.

בוחני התנועה של משטרת ישראל אוספים ממצאים, במסגרת חקירת נסיבות התאונה.

מנהל מרחב איילון במד"א אפי בר סיפר: "עצרנו עם האמבולנסים בכביש וירדנו רגלית לכיוון האוטובוס שסביבו הייתה המולה גדולה. בסיוע טרקטור מנוף שקיבע את האוטובוס על מנת שלא יתהפך ובעזרת כוחות הכיבוי, נכנסנו לתוך האוטובוס על מנת לטפל בפצועים ולחלץ אותם. כולם היו במצב קל וסבלו מחבלות קלות. 9 מהם פונו לבתי החולים באזור. שאר נוסעי האוטובוס לא נזקקו לפינוי לביה"ח והעוברו בעזרת אמבולנסים שלנו סמוך ליד לשריון על מנת שימתינו במקום בטוח לאוטובוס חליפי."


צילום: אבי ריימונד, תיעוד מבצעי מד"א.

פראמדיק מד"א רמי מאושר סיפר: "מכיוון שמדובר באנשים מבוגרים ומזג האוויר חם מאוד בשעה הזו, ולאחר תום פינוי הפצועים קל שנזקקו לפינוי לביה"ח, העברנו בעזרת אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ של מד"א את שאר נוסעי האוטובוס לצומת לטרון על מנת שישהו במקום מוצל, והבאנו להם בקבוקי מים על מנת שלא התייבשו עד הגעת אוטובוס חלופי."

חובש הצלה יהושע גוטליב שהגיע ראשון למקום סיפר: "הגעתי ראשון לזירה ומצאתי את האוטובוס כשהוא נוטה על צידו בצד הדרך לאחר שהתדרדר מהכביש. נהג האוטובוס יצא מהחלון, והנוסעים ישבו בתוך האוטובוס כשהם לא סובלים מפציעות שנראות לעין. יחד עם הפראמדיקים וחובשים נוספים של הצלה, סייעתי להם לצאת מהאוטובוס וביצעתי מיון ראשוני כדי לוודא מי מהנוסעים זקוק לטיפול רפואי והמשך בדיקות בבית החולים. "

אבי מונק, ומוטי פורייס חובשים במד"א – הצלה פתח תקווה שהיו מהראשונים להגיע למקום סיפרו: כשהגענו למקום הבחנו באוטובוס נמצא בתעלה במדרון בשדה הפתוח לצד הכביש , כלל הנוסעים היו בהכרה בתוך האוטובוס אך נזקקו לחילוץ דרך חלונות האוטובוס. בשלב זה אנחנו בודקים את הנוסעים שסובלים מחבלות ומכות יבשות , ומצבם מוגדר קל.

צילום: דוברות הצלה פתח תקווה.

אבי פרעס חובש איחוד הצלה מסר: "כוחות כיבוי פעלו לחילוץ 38 מנוסעי האוטובוס שחלקם מחכים בזירה להסעה חילופית ואינם נזקקים לקבלת טיפול רפואי. שאר הנפגעים שנזקקו לקבלת טיפול רפואי טופלו בזירה ע"י חובשים מאיחוד הצלה מכלל סניפי הגזרה כולל סיוע של צוות אמבולנס של איחוד הצלה".


צילום: דוברות איחוד הצלה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: