מתנה לביידן: ניתוק גוש עציון מירושלים והקמת מדינה פלסטינית

נתק בין גושי ההתיישבות לירושלים, הלבנה של מאות בתים בלתי-חוקיים, ואלפי דונמים לבניה חדשה, על אתרי מורשת, על צירי התנועה של המתיישבים ועל גדרות היישובים. זעזוע בהתיישבות לאור הפרסום על תוכניות המתאר הפלסטיניות שישראל מבקשת לאשר אישורי כמחווה לנשיא ביידן. רגבים: "פגיעה אנושה בהתיישבות ובדמוקרטיה הישראלית."במסגרת המחוות לרשות הפלסטינית המתוכננות לקראת ביקורו של נשיא ארה"ב בימים אלו, פורסם כי יאושרו 6 תכניות מיתאר חדשות ליישובים פלסטיניים בכל מרחבי יהודה ושומרון.
התכניות כוללות הלבנה של מאות מבנים לא חוקיים וכן הרחבת היישובים באלפי דונמים לבניה נוספת על גבי צירי תנועה מרכזיים, על שמורות טבע ואתרי מורשת. כך למשל, בכפר בתיר הממוקם בין שכונת גילה בירושלים לגוש עציון, מתוכננת הלבנה של למעלה מ-500 מבנים לא חוקיים והרחבת הכפר בכ 3,600 דונם נוספים (כגודלה של העיר אריאל). תוכנית זו תנתק למעשה את גוש עציון מירושלים ותהווה איום בטחוני על הנוסעים בכביש המנהרות, בציר העוקף לירושלים דרך הר גילה (ציר וואלג'ה) ובכביש המוביל לצור הדסה.תכנית נוספת במזרח גוש עציון מאשרת הרחבה של הכפר כיסאן ב 615 דונם, תצמצם את הגישה ליישובי מזרח גוש עציון ותחסום אותם מלהתפתח בעתיד. כמו כן תכנית הרחבה לכפר פאקיקס אשר תחסום את הגישה ליישוב נגוהות בהר חברון.אישורי תב"עות נוספים המתוכננים בבנימין ובשומרון כוללים תכנית בלב השומרון בצמוד לכביש 5 בין אריאל לרבבה וכן בחיזמה, סמוך לפסגת זאב, תכנית הרחבה לכיוון מזרח במאות דונמים."זו קטסטרופה שחייבים לעצור מיד" אומר מאיר דויטש מנכ"ל תנועת רגבים, "סער, שקד, כהנא, אלקין, הנדל, אורבך – נבחרתם בקולות הימין בהבטחה לשמור על ההתיישבות, הבאתם לנו את יאיר לפיד ראש הממשלה ואת בני גנץ שר הבטחון, באחריותכם לעצור את המהלך המטורף של הלבנת אלפי מבנים לא חוקיים, יצירת נתק בין גושי ההתיישבות לירושלים וקיבוע ההשתלטות הפלסטינית העבריינית על שטחי C."

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר בתגובה למחוות לפיד וגנץ לפלסטינים: "מדובר במחווה וכניעה לטרור, רפיסות של ממשלה כושלת ומכירת אדמות המדינה למי שדוגל בחיסולה של מדינת ישראל. ללפיד מהשמאל הקיצוני אין מנדט להמשיך בהמשך מכירת החיסול, גם בתקופת ממשלת מעבר לפני הבחירות. בעזרת השם נמשיך להתחזק, נקים ממשלת ימין חזקה ללא השמאל הקיצוני ותומכי טרור ונמנע את אוסלו 2 ".תגובות לכתבה:

  1. ירדנה

    לפיד וגנץ מביאים עלינו אסון נוראי. זה כנראה הסוף של מדינת ישראל והפיכתה למדינת פלסטין.

  2. אלעד

    מה אכפת להם. הם לא גרים שם באזור הם לא מבינים את הסכנות שבזה.
    והכל מחווה לביידן בן אדם בן 80 שלוחץ ידים לאנשים בלתי נראים

כתיבת תגובה: