תגובות

צפו: נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן נחת בישראל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, ראש הממשלה יאיר לפיד וראש הממשלה החליפי נפתלי בנט, קיבלו את נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, בטקס קבלת הפנים בנמל התעופה בן-גוריון:

ראש הממשלה יאיר לפיד, קיבל היום (ד'), את נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, בטקס קבלת הפנים בנמל התעופה בן-גוריון, במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג, ראש הממשלה החליפי נפתלי בנט, שרים, ומכובדים נוספים.

תחילה קיבלו הנשיא הרצוג, רה"מ לפיד ורה"מ החליפי בנט, את הנשיא ביידן למרגלות מטוס "האייר פורס 1".

• אחד הרגעים המשמחים של חיי זה לקבל אותך פה בישראל. זהו ביקור היסטורי, וגם ביקור אישי

• צריך ליצור מחדש קואליציה עולמית חזקה שתעצור את תכנית הגרעין האיראנית

דברי ראש הממשלה יאיר לפיד בטקס קבלת הפנים לנשיא ארצות הברית ג'ו ביידן:


‏‎"אדוני הנשיא, זהו ביקור היסטורי, וגם ביקור מאוד אישי.

היסטורי מפני שהוא מבטא את הקשר ה-UNBREAKABLE בין שתי המדינות שלנו. את המחויבות שלנו לערכים משותפים. לדמוקרטיה, לחופש, ולזכותו של העם היהודי למדינה משלו.

‏‎זהו ביקור אישי, מפני שהיחסים שלך עם ישראל היו תמיד אישיים. פעם הגדרת את עצמך כציוני. אמרת שאין צורך להיות יהודי כדי להיות ציוני. צדקת, ובמקרה שלך: ציוני גדול ואחד החברים הטובים ביותר שהיו לישראל מעודה.

‏‎לא היית פה כבר כמה שנים, אז בימים הקרובים אתה תראה איך ישראל גדלה והתפתחה. אתה תראה את עוצמתו ותחכומו של צה"ל, את היצירתיות של אומת הסטרט-אפ ואת הגיוון של החברה הישראלית.

ישראל היא מדינה שמחברת את העבר, את ההווה ואת העתיד. המטוס שלך עבר לפני כמה דקות מעל המקום בו המלך שאול חיפש את אתונות אביו, מעל גגו של המלך דוד, ומעל עץ התמר שתחתיו ישבה דבורה הנביאה.


‏‎הוא עבר גם מעל תעשיות ההיי-טק המובילות, מעל חקלאות שעוזרת לשפר את ביטחון המזון ברחבי העולם, ומעל אוניברסיטאות ומכוני מחקר שבהם מדענים ישראליים, חלקם חתני פרס נובל, מובילים מחקרים פורצי דרך.

‏‎בביקור שלך ננהל שיחות על סוגיות של ביטחון לאומי. נשוחח על בניית ארכיטקטורה ביטחונית וכלכלית חדשה עם עמי המזרח התיכון בעקבות הסכמי אברהם והישגי פסגת הנגב. נשוחח על הצורך ליצור מחדש קואליציה עולמית חזקה שתעצור את תכנית הגרעין האיראנית.

‏‎לכל אלה יהיה עוד זמן. כרגע אנחנו פשוט שמחים לראות אותך אדוני הנשיא. השמחה הפשוטה והאמיתית שגורמת פגישה מחודשת עם חבר טוב.

‏‎ברוך בואך לישראל, אדוני הנשיא".

ראש הממשלה יאיר לפיד מקבל את נשיא ארה"ב ג'ו ביידן עם הגעתו לישראל. סטילס: קובי גדעון /לע"מ.

דברי נשיא המדינה בטקס קבלת הפנים של נשיא ארצות הברית בטקס ממלכתי בנמל התעופה בן-גוריון: ״אדוני הנשיא, ברוך הבא לישראל, אחינו יוסף!

עם ישראל מקבל אותך בברכה לארץ הקודש, בזרועות פתוחות ובלב שמח, בדיוק כפי שיוסף, בנו של יעקב אבינו, חיפש את אחיו. כאן, אדוני הנשיא, אתה באמת בן בית.

כמו יוסף התנכ״י, אתה איש חזון ומנהיג, אשר חש מחויבות לקדם את ארצות הברית, את המזרח התיכון, את העולם כולו, ואת מדינת ישראל.

ביקור היסטורי זה משקף את השותפות העמוקה בין עמינו: שותפות הנובעת ממחויבותנו המשותפת לדמוקרטיה, לצדק, לחירות, לסובלנות, לביטחון ולשלום.

מדינת ישראל, אליה הגעת כעת, היא מדינה מוצלחת וחדשנית, אשר תורמת לתיקון עולם באמצעות המדע והרפואה, טכנולוגיית מזון ומים, חדשנות בתחום האקלים והרבה מעבר לכך.

אדוני הנשיא, היית ידיד אמת ותומך עקבי של מדינת ישראל ושל עם ישראל לאורך ימי חייך. בביקורך, תדון באתגרי הביטחון הנובעים ישירות מאיראן ומשלוחותיה, אשר מאיימות על ישראל ועל שכנותיה ובכך מסכנות את האזור כולו.

ביקורך הראשון, בשנת 1973, התקיים שבועות ספורים טרם פרצה מלחמה איומה. אך היום, רוחות השלום נושבות מצפון אפריקה, דרך הים התיכון, ועד למפרץ. ביקור זה, אדוני הנשיא, הינו מסע השלום שלך, מישראל לערב הסעודית, מארץ הקודש ועד לחג'אז.

כולי תקווה ותפילה כי מסע זה יעזור לקדם חזון אזורי של שגשוג, השתלבות, שלום, וביטחון למען אזורנו כולו.

ידידי הטוב, ברוך הבא, ברוך הבא לישראל, ברוך הבא הביתה.״

הנשיא ביידן לנשיא הרצוג עם ירידתו מהמטוס:
“I am at home”

הנשיא הרצוג השיב:
״אתה בהחלט בבית אדוני הנשיא.״

נשיא המדינה יצחק הרצוג מקבל את פני נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בנתב"ג עם נחיתתו בישראל. קרדיט צילום: חיים צח / לע"מ.

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו בהצהרה לתקשורת בנתב״ג בקבלת הפנים לנשיא ארה״ב ג׳ו ביידן: ״כדי לעצור משטרים כמו איראן לא די בסנקציות כלכליות, לא די בסנקציות מדיניות, אין דרך לעצור את איראן בלי איום צבאי אמין והאיום הצבאי האמין אתה מקווה שהוא ירתיע ואם הוא לא ירתיע אין לך ברירה אלא להפעיל אותו״.

הנשיא ביידן לראש הממשלה לשעבר נתניהו בטקס קבלת הפנים: “you know I love you”.

הנשיא ביידן לראש הממשלה לשעבר נתניהו בטקס קבלת הפנים: “you know I love you”.

נשיא ארה"ב יגיע היום (ד', 13/7) לירושלים וישהה בעיר עד ליום שישי, ה -15/7/22. במהלך ימים אלה, צפויים עומסי תנועה כבדים, ייחסמו רחובות מרכזיים בבירה ולא תותר חניה בצדי הצירים הללו.

נשיא המדינה וראש הממשלה בהמתנה לנחיתת מטוסו של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בנתב"ג.

לפיד לביידן בסיום טקס קבלת הפנים בנתב"ג: אני לא יודע אם אתה זוכר אבל לפני שמונה שנים נפגשנו אצלך במשרד כשהיית סגן נשיא. אתה אמרת לי שאם היה לך את השיער שלי אתה היית נשיא ארה"ב ואני אמרתי לך שאם היה לי את הגובה שלך אני הייתי ראש ממשלת ישראל.

ראש הממשלה החמיא לנשיא ביידן על נאומו והחליפו מספר מילים אישיות.

התמונה הקבוצתית – נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, נשיא המדינה יצחק הרצוג, ראש הממשלה יאיר לפיד, ראש הממשלה החליפי נפתלי בנט, מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן, שרי ממשלת ישראל ומכובדים נוספים.צילום: קובי גדעון /לע"מ.

היערכות תפעולית לקראת ובמהלך הביקור:

ברחבי העיר נתלו אלפי דגלי ארה"ב, ישראל ועיריית ירושלים, וטופלו תשתיות רלוונטיות. חומות העיר העתיקה וגשר המיתרים יוארו בדגלי ישראל וארה"ב בימי רביעי וחמישי (13-14.7). כמו כן, יוארו כיכרות מרכזיות בעיר, כגון כיכר המלך דוד וכיכר פריז, בצבעי הדגל האמריקאי. אגף התברואה נערך בכוחות מתוגברים לניקיון צירי התנועה ואזורי הביקור. צוותי ניקיון נפרסו בשטחים הציבוריים.

הסדרי חניה:

הוסדרו חניות חלופיות עבור תושבים המתגוררים על צירי תנועת שיירת הנשיא, לאורכם לא תתאפשר חנייה. להלן רשימת החניונים (על בסיס מקום פנוי): מנורה, וולפסון-דיסקין, הלאום, אגרון, חסיד-שופן, אחד העם, ימק"א, יס פלאנט, כיכר ספרא והגן הבוטני.

גרירת רכבים:

עיריית ירושלים פועלת להנגשת המידע בנושא גרירת וחסימת כבישים, ככל הניתן. המבצע מנוהל על ידי משטרת ישראל.
המידע אודות גרירת רכבים לחניונים השונים, מתקבל ממשטרת ישראל ומונגש לציבור בערוצים השונים ובמוקד העירוני.

הרכבים נגררים לחניונים הבאים:
– אורנים
– טיילת ארמון הנציב
– מוזיאון ישראל
– מרכז מסחרי בית הכרם (ליד בית הספר זיו)
– בייט (חניון תחתון)
תושב אשר רכבו נגרר על ידי המשטרה, מוזמן לפנות למוקד 106, ומיקום רכבו יימסר לו לאחר מסירת פרטים על הרכב.
אנו מבקשים מהתושבים להישמע להנחיות משטרת ישראל.

היערכות מרכז ניהול תנועה העירוני (מנת"י):
מרכז ניהול התנועה העירוני, נערך להבטחת זרימת התנועה בעיר, בהתאם לנסיבות.

המוקד העירוני:
המוקד העירוני (106), תוגבר במטרה לתת מענה לכלל תושבי העיר ונותן מענה בשש שפות (עברית, ערבית, אנגלית, רוסית, אמהרית וצרפתית). עד לשעה 14:00, התקבלו כ-1500 פניות במוקד העירוני (פי 2 מאשר ביום רגיל). 800 מהן (כ-54%) בנושא ביקור ביידן.

חינוך:
החינוך המיוחד והקייטנות פועלים כבשגרה.

תחבורה ציבורית:

הרכבת הקלה:

בימים רביעי וחמישי, תעבוד הרכבת הקלה כסדרה.
ביום שישי, ה-15 ליולי 2022, בין השעות 12:00-08:00 (מוערך), לא יתקיים שירות רכבות בין תחנת גבעת המבתר לתחנה המרכזית. לפיכך, תפעל הרכבת הקלה במתכונת חלקית מתחנת חיל האוויר ועד תחנת גבעת המבתר בשני הכיוונים.
עם סיום הביקור וקבלת אישור המשטרה תשוב הרכבת הקלה לפעול בשירות מלא מתחנת חיל האוויר ועד לתחנה המרכזית בשני הכיוונים.

רכבת ישראל:

קו הרכבת מתחנת ירושלים – נבון יעבוד כסדרו. לרגל אירועי המכביה וביקור נשיא ארה"ב, יתוגברו הרכבות לירושלים וממנה.
לרגל אירוע פתיחת המכביה, שיתקיים ביום חמישי, 14.7.22, תתוגבר תחנת ירושלים יצחק נבון בדיילים, מאבטחים ומנהלים, ולרכבות הסדירות תתווספנה ארבע רכבות מיוחדות, בדגש על תגבור קו מודיעין – ירושלים. מומלץ לקהל להחנות את רכבם בתחנת פאתי מודיעין ומשם לעלות ברכבת לירושלים. מארגני האירוע יפעילו מערך היסעים, ללא עלות, מתחנת ירושלים יצחק נבון אל אצטדיון טדי ובחזרה ממנו.
פרטים נוספים אודות לוחות הזמנים באתר הרכבת, ביישומון ובמוקד המידע *5770

אוטובוסים עירוניים:

ייתכנו שיבושים בלוחות הזמנים ובמסלולי קווי האוטובוסים והכל בהתאם לחסימות המשטרה. ניתן להתעדכן בשינויים בזמן אמת במוקד המידע של משרד התחבורה *8787 ובאתר העירוני.

אירועים במרכז העיר:

פסטיבל אוטו-אוכל בגיא בן הינום וההופעה המתוכננת בבריכת הסולטן יתקיימו כרגיל.
ביום חמישי הקרוב תתקיים בבריכת הסולטן הופעה של ישי ריבו. העירייה ממליצה להגיע לאירועים אלו באמצעות תחבורה ציבורית. הבוחרים להגיע ברכב יוכלו לחנות את רכבם רק בחניונים שבמרכז העיר, חניון התחנה הראשונה יהיה סגור בשל הביקור.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: