שבת של נשמה יתרה: הבחורים המיוחדים זכו לטעום אווירה של שבת ישיבה

שבת מיוחדת בסימן "שבת אחים גם יחד" נערכה לתלמידי הישיבה המיוחדת "תפארת שמואל" שע"י 'אהל שרה' • בחורי החמד המיוחדים זכו לחוות את אווירת השבת הישיבתית לצד תכנית עשירה, סעודות שבת מפוארות ותפילות מרוממות.

זר שהיה נקלע לקמפוס החינוכי בית שלמה ברחובות במהלך שבת ההתאחדות שנערכה לבחורים המיוחדים מישיבת תפארת שמואל, היה סבור שמדובר בעוד שבת ישיבה רגילה. זמירות השבת שהושרו ברגש ובהתלהבות, דברי התורה שנאמרו בטוב טעם על ידי הבחורים המיוחדים, התפילות והלימוד המשותף בחברותא, כל אלה ועוד העניקו לשבת טעם ישיבתי אמיתי. לבחורי החמד ניתנה הזכות להשיל מעליהם את התווית המאתגרת, להניח את המגבלות בצד ובמשך שבת אחת להפוך להיות תלמידי ישיבה מן המניין.

אל הבחורים המיוחדים מישיבת תפארת שמואל – בית שי, המשתייכת למערך החינוך המיוחד של 'אהל שרה', הצטרפו לשבת ההתאחדות כשלושים אנשי צוות הישיבה ובני משפחותיהם. מה שהפך את השבת ל'ישיבתית' במיוחד וחיזקה את האווירה של "שבת אחים גם יחד". אליהם הצטרפו קבוצת בחורים מתנדבים מישיבות באר התלמוד ועטרת שלמה, שבאו לשבות יחד במטרה להעביר לבחורים המיוחדים את התחושות והקולות משבת ישיבה.


עוד בטרם כניסת השבת, נערך קומזיץ מוזיקלי סוחף שלווה בשירי נשמה סוחפים לצד כיבוד 'טועמיה' עשיר וטעים. קבלת השבת, כמו גם תפילות השבת נערכו תוך תחושת התעלות, כאשר חלק מהתלמידים המיוחדים ניגשים 'לעמוד' ומשמשים כחזנים בתפילה.

סעודות השבת התקיימו גם הן באווירה ישיבתית חמה, עם ארוחות כיד המלך ודברי תורה מפרשת השבוע. תלמידי הישיבה הסבו סביב שולחן אחד עם צוות הישיבה ובמשך שעות ארוכות ישבו יחד כתף אל כתף ושרו את זמירות השבת בהתלהבות וברגש.

גם פרקי הזמן בין הסעודות לתפילות הוקדשו לפעילויות שונות, משחקי חברה ופיתוח מיומנויות חברתיות. בני הישיבות שהצטרפו אל השבת העניקו לבחורים המיוחדים את האפשרות לחוות חוויה תואמת גיל, תוך שהם מתייחסים לבחורי החמד כאל שווים בין שווים. החוויה הישיבתית כללה גם לימוד משותף בחברותא והדרשות שנמסרו במהלך השבת, העניקה לבחורים את הזכות להרגיש כבני ישיבה לכל דבר ועניין.

התלמידים המיוחדים נפרדו מהשבת המרוממת עם מלווה מלכה וריקודים סוחפים. הם חזרו לביתם מלאי סיפוק וגדושים בחוויות מעצימות שעוד ילוו אותם לאורך זמן.

הרב אליהו מושקוביץ, מנהל ישיבת תפארת שמואל סיכם את השבת ואמר כי: "בשבת ההתאחדות הצלחנו להעביר לבחורים המיוחדים את העוצמה של שבת אמיתית בישיבה, במטרה שיחוו חוויות כפי שחווים בני גילם. אי אפשר היה שלא להתרגש ממראה של בחורי הישיבות יושבים ולומדים בחברותות, יחד עם התלמידים המיוחדים שלנו תוך שהם מעניקים להם את הזכות להיות כמו תלמידי ישיבה רגילים. החוויות המעצימות של השבת, ילוו את התלמידים שלנו עוד תקופה ארוכה".


ראש מוסדות אהל שרה הרב אברהם גינזבורג התרגש מהשבת הישיבתית. לדבריו: "כשהורי ז"ל הקימו את אהל שרה לפני למעלה מארבעים שנה, הם לא חשבו שנגיע לזמן שבו נערים בחינוך מיוחד יצליחו להשתלב בצורה טבעית כל כך עם תלמידי ישיבות בני גילם. שבת זו התקיימה בזכות מסירותם של אנשי הצוות מישיבת תפארת שמאל שפועלים לקדם את הבחורים במישור החברתי, הלימודי והרגשי תוך מתן דגש לשילובם בקהילה. השבת הישיבתית, העניקה לחניכים כלים משמעותיים להמשך הדרך בהתמודדות עם אתגרי החיים".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: