חקירה סמויה חשפה: עוקץ כרטיסי חיוב מתוחכם בסכום של עשרות אלפי ₪ – 4 צעירים מהדרום נעצרו

יחידת ההונאה של המחוז הדרומי יחד עם יחידות מיוחדות מחוזיות, מזה כחודשיים ניהלו חקירה סמויה בחשד לעוקץ פרטי כרטיסי חיוב, בו נפלו קורבן מעל 25 אנשים מהדרום והמרכז, שעל חשבונם יצאו החשודים למסע קניות, ורכשו רכוש בשווי מצטבר של עשרות אלפי שקלים.

חוקרי ההונאה חשפו את דפוס פעולתם של החשודים, בו נהגו לפי החשד לאתר קבלות וחשבוניות בעיקר מבתי עסק המבצעים משלוחי מזון, שכן על אלו רשומים פרטי הלקוח, וכן פרטים מזהים נוספים כגון מספר הטלפון.


בשלב זה, עפ"י החשד יצרו החשודים קשר עם הקורבנות, והצליחו באמתלות שונות תוך התחזות לנציגי בית העסק / חברת האשראי, להשיג במרמה את פרטי כרטיסי החיוב שלהם, אותם הזינו באפליקציות שונות המשמשות לתשלום, שאפשרו להם לבצע חיוב של הכרטיסים באמצעות מכשירם הנייד.

עוד עלה החשד, שהחשודים הצליחו באמתלה לקבל גישה לחשבון בנק פרטי של אישה, דרכו הצליחו לגבות מעל 60 אלף ש"ח, אותם גרפו עפ"י החשד לכיסם.

חוקרי ההונאה יחד עם יחידות מיוחדות במחוז דרום, שהתחקו אחר זהותם של 4 החשודים (17-22, באר שבע), עצרו אותם במהלך היממה האחרונה, לחקירה בחשד לקבלת דבר במרמה ועבירות בכרטיסי חיוב, ובחיפוש שנערך נתפס בביתו של אחד החשודים רימון הלם וברכב נתפסו קבלות ששימשו עפ"י החשד לביצוע עבירה ובהם פרטי הקורבנות.

בשעה זו מובאים בפני בימ"ש השלום בב"ש, 3 מהחשודים, בבקשה להאריך את מעצרם.קרדיט: דוברות המשטרה
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: