בית שמש: בת 11 חודשים במצב אנוש לאחר שטבעה באמבטיה בביתה

צוותי רפואה העניקו סיוע רפואי וביצעו החייאה על ילדה בת 11 חודשים שלדברי בני משפחתה טבעה באמבטיה בביתה ברמת בית שמש ב'.

בשעה 11:27 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים, על תינוקת מחוסרת הכרה לאחר שטבעה באמבטיה בבית ברחוב נהר הירדן בבית שמש.


נחמן פיליפ ואליקים שישא כונני רפואת חירום 'ב'צוות הצלה' שהגיעו למקום, מצאו את הפעוטה בת ה-11 חודשים כשהיא ללא דופק ונשימה והחלו לבצע בה פעולות החייאה, הכוללות הנשמות ועיסויים. היא פונתה לבי"ח הדסה עין כרם, תוך פעולות החייאה.

חוקרי המשטרה מתחנת בית שמש במקום החלו בחקירת נסיבות המקרה.

משפחתה מבקשים להקדיש תהילים לרפואתה של דבורה בת רוחמה מרים.

אברהם שרר כונן נוסף שטיפל באירוע מוסיף: "לאחר שקיבלתי את הקריאה, יצאתי לבניין הסמוך למקום מגורי, שם סייעתי בביצוע פעולות החייאה בפעוטה עד להגעת אט"ן מד"א שמפנה אותה להמשך טיפול בביה"ח הדסה עי"כ, תוך כדי ביצוע פעולות מצילות חיים, כשמצבה מוגדר קשה ולא יציב".


צילום: דוברות איחוד הצלה.

דניאל שור פרמדיק באיחוד הצלה סיפר: "נמסר לנו מבני המשפחה כי היא טבעה באמבטיה ובעקבות כך איבדה את הכרתה. בסיוע רופא מתנדב באיחוד הצלה וחובשים נוספים הענקנו לה סיוע ראשוני (תוך ביצוע פעולות החייאה) ולאחר מכן היא פונתה תוך המשך פעולות החייאה במצב אנוש לבית חולים".

קרדיט צילום: דוברות 'צוות הצלה.

פאראמדיק על אופנוע מד"א, אייל עטייה, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו בזרועתיה של האמא תינוקת כבת 11 חודשים מחוסרת הכרה ללא נשימה וללא דופק, סיפרו לנו שמצאו אותה מתחת למים באמבטיה כשהיא מחוסרת הכרה, ביצענו מייד פעולות החייאה מתקדמות וממושכות גם תוך פינוי לבית החולים כשמצבה אנוש."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: