תגובות

טרגדיה ב‏יפן: רה"מ לשעבר שינזו אבה נורה במהלך נאום ומותו נקבע בביה"ח – חשוד נעצר • צפו

במהלך נאום בחירות, ראש ממשלת יפן לשעבר, נורה באירוע במערב המדינה ואיבד את ההכרה. הוא פונה לבית החולים כשהוא מדמם ובמצב אנוש, אך אחרי מספר שעות, הרופאים נאלצו לקבוע את מותו. גבר בן 42 נעצר במקום.


מעצר החשוד.

שינזו אבה לאחר הירי.

אבה, פרש ב-2020 מראשות הממשלה בשל מחלה כרונית ושימש כרה"מ יותר מכל אחד אחר בהיסטוריה היפנית.

רגעי הירי לעבר שינזו אבה.

‏גלעד כהן, שגריר ישראל ביפן אמר אחרי האירוע: "אני לגמרי בהלם מהחדשות. בהיותו אחד המנהיגים הבולטים של יפן, אבה היה בין האדריכלים של היחסים המודרניים בין ישראל ויפן, שימש כמנוע המרכזי לקשרים הפורחים שאנו רואים כיום. כולנו מתפללים לבריאותו."

על רקע הבשורה הקשה, כתב הבוקר ח״כ צבי האוזר, יו״ר אגודת הידידות ישראל-יפן בחשבון הטוויטר שלו: "אני המום וכואב לשמע הידיעה הקשה על הירי בשינזו אבה, ראש יפן לשעבר, מנהיג נערץ שפעל רבות למען יפן והעולם החופשי כולו. אבה, אוהב ישראל, הוא זה שעיצב את המדיניות היפנית העדכנית הרואה בהידוק והעצמת שיתוף הפעולה עם ישראל אינטרס אסטרטגי משותף לשתי המדינות. כולנו מתפללים להחלמתו ובריאותו."


בתמונה: בפגישתם ממאי 2022.

ראש הממשלה, יאיר לפיד: "בשם ממשלת ישראל ועם ישראל, אני שולח את תנחומיי לעם היפני ולממשלתו על מותו הטרגי של ראש הממשלה לשעבר, שינזו אבה. אבה היה ממנהיגיה החשובים של יפן בעידן המודרני, ידיד ישראל שהוביל את היחסים עם מדינת ישראל לפריחה ושגשוג. הרצח המתועב לא יקטע את מורשת חייו המפוארת. ישראל מרכינה ראשה היום ומתאבלת עם יפן על לכתו של אבה."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: