התשובה לפיגוע הירי בכניסה לחומש: מחסומים חדשים לתלמידי הישיבה

יום לאחר פיגוע הירי בסמוך לחומש, הידק צה"ל את החסימות והמחסומים לתלמידי הישיבה בכניסה ליישוב. ישיבת חומש "הפסיקו לרדוף אחים – התשובה לטרור חיזוק ההתיישבות בחומש".

נמשכת התנכלות הממשלה לישיבת חומש. יום לאחר פיגוע הירי השבוע, אשר הסתיים בנס ללא נפגעים בקרב חיילי צה"ל, צה"ל הידק את החסימות בכניסה ליישוב, וחסם את החניות של רכבי הישיבה בצומת יהודה בכניסה לחומש – המקום בו נרצח יהודה דימנטמן הי"ד לפני מספר חודשים.

בישיבת חומש, קראו לממשלה שלא לרדוף את הקורבנות "נחרדנו לגלות כי התשובה של הממשלה לטרור, היא שוב רדיפת הקורבונות, וההמשך ההתנכלות להתיישבות בחומש. מה שהתחיל בפיגוע בו נרצח יהודה דימנטמן הי"ד, נהפך לשגרה מצערת, מטרת המפגעים בפיגועים להחריב את ההתישבות בחומש, ובמקום שהתשובה לטרור תיהיה חיזוק ההתיישבות, הממשלה מגלה חולשה ונכנעת לטרור ופוגעת בהתיישבות.


המשוואה הזאת חייבת להתהפך. התשובה לטרור היא חיזוק ההתיישבות והישיבה בחומש. הטרור מזהה חולשה ומרים ראש, ומנסה לפגוע בחיילי צה"ל ובאזרחים, אסור להכינע לטרור, התשובה היא עוד היום לחזק את חומש", הוסיפו בישיבה.

נזכיר כי מאז הירצחו של יהודה דימנטמן הי"ד לפני קצת יותר מחצי שנה, החלו במערכת הביטחון להצר את צעדיה של ישיבת חומש. הוצבו חסימות בדרך ליישוב, ונאסר להכניס ציוד למקום. כמו כן מבנים חדשים שנבנים במקום נהרסים באופן מיידי, לאחרונה מנעו גם מראש הישיבה, הרב אלישמע כהן, להגיע עם משפחתו לשבת במקום, והם נאלצו לעשות את כל עלייה ליישוב ברגל, בין היתר עם תינוקת בת שנה וחצי.


קרדיט: ישיבת חומש.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: