תגובות

‏תקרית חריגה בצפון: שני שוטרים נפצעו בינוני וקל לאחר שנדקרו ע"י אדם שדקר את בת זוגו

שוטרי תחנת באקה אל גרביה הוזעקו סמוך לשעה 15:40 לאירוע אלימות בכפר במסגרתו, גבר דקר את בת זוגו תושבת קלנסוואה בת 25 באמצעות סכין ופצע אותה באורח בינוני.

במהלך נסיון של השוטרים להשתלט על החשוד ולעוצרו, החשוד דקר את השוטרים ופצע אחד באורח בינוני ואת השני קל, כאשר השוטרים והאישה פונו למרכז הרפואי הלל יפה בחדרה.


שוטרי תחנת באקה אל גרביה עצרו את החשוד, תושב המקום בן 27, לחקירה בתחנת המשטרה. החקירה נמשכת.

החובשים של מד"א ניר זבישינסקי ואלישע אברגיל סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו אישה בת 26 וגבר בן 27 כשהם בהכרה וסובלים מפציעות בגופם. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני שכלל עצירת דימומים וחבישות. הכנסנו אותם לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותם להמשך טיפול בבית החולים כשמצבה של האישה בינוני והגבר קל. במהלך הטיפול סיפרו לנו שפצוע נוסף שנפגע באורח קל פונה ברכב לכיוון חדרה. עדכנו את המוקד והזנקנו אליו אמבולנס נוסף."

חובש רפואת חירום במד"א אריאל באומהל סיפר: "בתחנת הדלק בסמוך לכניסה לחדרה חברנו עם רכב שבתוכו ישב הפצוע, גבר בן 23 כשהוא בהכרה וסובל מפציעה קלה בגופו. העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קל."

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב: "תקיפתם ודקירתם של שני שוטרים היום בבאקה אל-גרביה, שהוזעקו להגן על אישה שהותקפה על ידי בן זוגה – הוא אירוע חמור ביותר המהווה הוכחה נוספת לאתגרים ולסיכונים בפניהם ניצבים שוטרי ושוטרות משטרת ישראל בבואם לטפל באירועי פשיעה ואלימות ולהגן על שלום הציבור, ובפרט על נשים מפני גברים אלימים. מי שיעז לפגוע בשוטרים המבצעים את שליחותם למען כולנו, יטופל ביד קשה ובאפס סובלנות. אני מאחל החלמה מהירה לשני השוטרים ולאישה שנפגעה".

ממשטרת ישראל נמסר: "היום סמוך לשעה 15:40 התקבל דיווח במוקד 100 על אדם משתולל עם סכין בבית בעיר באקה אל גרביה. אל המקום הגיב צוות שוטרי סיור מתחנת באקה אל גרביה. בהגיעם למקום, הבחינו השוטרים בבת זוגו של החשוד, תושבת קלאנסווה בת 25, ועל גופה סימני דקירה כאשר עפ״י גורמי רפואה היא נפצעה באורח בינוני. במהלך ניסיונם של השוטרים לטפל באירוע ולהשתלט על החשוד, דקר האחרון את השוטרים שנפצעו באורח בינוני וקל כאשר שלושת הפצועים פונו לקבלת טיפול במרכז הרפואי הלל יפה בחדרה. בתוך כך, עצרו השוטרים את החשוד, תושב באקה אל גרביה בן 27, לחקירה בתחנת המשטרה."


דברי שוטר הסיור שנפצע באורח קל באירוע, רס"ר אנואר חורי. קרדיט: דוברות המשטרה.

מפקד תחנת באקה אל גרביה, סנ"צ בן שר:
"המשטרה שמה את הטיפול באירועי אלימות חמורה בראש סדר העדיפות. על כן מיד עם קבלת הדיווח על האירוע הגיב אל המקום צוות שוטרי סיור מתחנת באקה אל גרביה. במהלך מעצרו של החשוד נדקרו ונפצעו באורח בינוני וקל שני שוטרי הסיור. החשוד נעצר ע"י השוטרים לחקירה. שוב אנו עדים לנחישות שוטרים בביצוע תפקידם תוך סיכון חייהם באירוע חמור שיכול היה להסתיים באופן חמור יותר. אנו רואים בחומרה כל אירוע אלימות כל שכן כנגד שוטרים המבצעים את תפקידם. על כן נפעל להביא את החשוד לדין".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: