נחשף בחקירת שב״כ: בדואי הונחה להתגייס לצה"ל ולקדם פעילות טרור

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות משותפת של שירות ביטחון כללי, משטרת ישראל/ימ״ר נגב והמשטרה הצבאית נחשף כי אזרח ישראלי גויס על ידי כתאאב אלמוג'הדין (ארגון טרור ברצועת עזה) למטרת קידום פעילות טרור ואיסוף מודיעיני בשטח ישראל.

בתאריך ה-30 במאי 2022 נעצר לחקירת שב"כ שחאדה אבו אלקיעאן, בן 25 תושב פזורות חורה שבנגב.

בחקירתו בשב״כ עלה, כי גויס ע"י תשתית צבאית מרצועת עזה של ארגון כתאאב אלמוג'הדין, תוך שביצע עבור התשתית משימות שונות בהן איסוף מודיעין, צילום אתרים בישראל וגניבת אמצעי לחימה במטרה להעבירם לידי גורמי טרור.


כן עלה כי שחאדה הונחה על ידי התשתית להתגייס לצה"ל, למטרת איסוף מידע פנימי מתוך הצבא וכן לשם קידום פעילות טרור. את מרבית הצעדים במסגרת הפעלתו ביצע לפני גיוסו לצה"ל, ונעצר מספר ימים לאחר גיוסו.

החקירה מעלה כי המניע לפעולותיו הינו על רקע הזדהותו עם ארגוני הטרור ברצועת עזה וכן רצונו לנקום בגין פעולות אכיפה שביצעו רשויות המדינה למול משפחתו בגין בניה בלתי חוקית.

עם תום חקירתו בשב"כ, הוגש כנגד שחאדה כתב אישום על ידי הפרקליטות במחוז דרום, המייחס לו עבירות ביטחוניות חמורות.

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד חופית קנטרוביץ', על רקע הריסת בית אביו של הנאשם בשנת 2019, החליט הנאשם לפעול כנגד מדינת ישראל וכנגד בטחונה. בשנת 2019, גנב הנאשם מחיילי צה"ל ששהו באיזור יתיר רובה M4 עם מחסנית וסמן לייזר והסתיר אותם בתוך שק מתחת לאדמה, סמוך לאזור מגוריו. במהלך שנת 2021, יצר הנאשם קשר עם פעיל בארגון טרור תושב עזה, הביע את רצונו לתמוך במאבק רצועת עזה נגד ישראל ולהתגייס לארגון טרור, ולאחר מכן, אף התגייס לארגון טרור. הנאשם הצטרף לארגון "כתאאב מוגאהדין" על מנת לסייע לאויב במלחמתו נגד מדינת ישראל ובמסגרת זו, העביר הנאשם מידע על מסוקים צבאיים המנחיתים חיילי צה"ל ועל אימוני החיילים באיזור מגוריו של הנאשם, וכן תמונות שצילם מבסיס צבאי באזור שומריה וממקומות בבאר שבע, בהם תחנת הרכבת בעיר. מס' חודשים עובר למעצרו של הנאשם, ובמסגרת פעילותו של הנאשם בארגון כתאאב אלמג'אהדין, הונחה הנאשם להתגייס לצה"ל ובהיותו חייל, לצלם עבור הארגון מקומות צבאיים, כגון בסיסי ומחסומי צה"ל. בתאריך 22.5.22, התגייס הנאשם לצה"ל. במהלך הליך גיוסו, מסר הנאשם לאבו סלימאן שמות, מספרי טלפון, ותמונות של חיילים בדואים המשרתים בצה"ל. לאחר הגיוס, שלח הנאשם תמונה שלו כשהוא לבוש במדי צה"ל. בתגובה, נמסר לנאשם כי כעת הוא יוכל לספק מידע אודות צה"ל, על מנת לעשות בו שימוש במסגרת ארגון טרור כנגד מדינת ישראל. הנאשם נעצר ע"י כוחות הבטחון, בתאריך 30.5.22, ובכך סוכלה פעילותו.

עוד עולה מכתב האישום, כי לאחר הפיגוע במרכז קניות "ביג" בב"ש, במהלכו נרצחו 4 אזרחים, כתב הנאשם פתק "כתאאב אלמוגאהדין", לצד שמו המלא של המפגע, והונחה לצלם את עצמו עם הפתק במקום הפיגוע. משהודיע הנאשם כי המפגע ממשפחתו ומשויך לארגון דעא"ש, לא עשה זאת.


בכתב האישום צוין, כי במעשיו, מסר הנאשם ביודעין ידיעה שעלולה להיות לתועלת האויב והתכוון בכך לפגוע בביטחון המדינה ולסייע לאויב במלחמתו במדינת ישראל.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשת המעצר ציינה הפרקליטות, כי הנאשם פעל לאורך תקופה ארוכה כנגד בטחון המדינה, פעילות שהופסקה אך בשל מעצרו. הנאשם מואשם בעבירות בטחון חמורות ובין היתר, בעבירה של סיוע לאויב במלחמה, עבירה שדינה מאסר עולם.

בשירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל רואים בחומרה רבה כל מעורבות של אזרחים ישראלים בפעילות טרור ויפעלו לסכל כל פעילות שכזו לשם מיצוי הדין עם מי אשר מבקשים לפגוע בביטחונם של אזרחי המדינה.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "כאשר אנו מגלים מרגל שחודר לצה"ל צריך לעשות בדק בית רציני ולראות כיצד זה חמק מהמערכת. חלק גדול מהבדואים נושאים בעול ונאמנים למדינה, אבל אלה שלא, ועוד אחד שמתגייס לצה"ל ומרגל נגד ישראל, צריך לטפל בו בשיא החומרה בלי שום פשרות!"

ח"כ בן גביר הוסיף: "הכוונה של ארגוני הטרור להחדיר לצבא מרגלים שיעבירו להם מידע לביצוע מעשי טרור, צריכים להדליק מנורה אדומה".


(צילום ארכיון: דוברות המשטרה).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: